Matej Mandić s jedanaest obrana 'uništio' moćni PSG u EHF LP

U 13. kolu rukometne Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su pred više od 13,000 ljudi u gotovo potpuno ispunjenoj zagrebačkoj Areni ugostili francuski PSG.

U električnoj atmosferi, Zagrebaši su na kraju nošeni sjajnim Lukom Lovrom Klaricom i Matejem Mandićem slavili 28:26 i tako osigurali nastup u sljedećoj fazi EHF Lige prvaka.

Postavio se Zagreb dobro od samog početka – obrana je sa Jakovom Gojunom i Maticem Suholežnikom izgledala izuzetno čvrsto, ali i pokretljivo. Timur Dibirov je već na protivničkoj polovici terena usporavao tranziciju gostiju predvođenu sjajnim Nizozemcem Luc Steinsom i Zagrebaši su uspješno održavali minimalnu prednost. Odlično je napadački otvorio Luka Lovre Klarica koji je do poluvremena čak šest puta uspio nadmudriti iskusnog Danca Jannicka Greena na golu pariške momčadi. Dva pogotka dodao je Zvonimir Srna, dok je Matej Mandić na kraju prvog dijela imao četiri obrane. Kod gostiju najbolji spomenuti Danac Green sa osam obrana u prvom dijelu. Napadački impuls donio je krajem prvog dijela svojim ulaskom Elohim Prandi koji je pogodio dva puta u prvih 30 minuta – baš kao i Ruben Marchan, Luc Steins, Kent Tonnesen i Mathieu Grebille.

'Lavovi' sjajni i u nastavku – nezaustavljiv je Miloš Kos, obrana sjajna, a svoj obol s gola daje i Matej Mandić te Zagrebaši u posljednjih desetak minuta susreta ulaze sa +2 (23:21). Utakmica se nedugo zatim ponovno vraća u egal – odličan je na crti kod gostiju Kamil Syprzak, dok Andreas Palicka dva puta zaustavlja Zagrebaše sa linije sedam metara. Obrana 'Lavova' međutim ostaje na istoj razini i to je ono što na kraju čini razliku – Matej Mandić je nevjerojatan, Luka Lovre Klarica nepogrešiv i Zagreb u infarktnoj završnici dolazi do ogromne pobjede protiv Paris Saint-Germaina 28:26. 11 obrana Mateja Mandića na kraju, nevjerojatnih 10 pogodaka Luke Lovre Klarice, četiri Ivana Čupića, te tri Zvonimira Srne. Kod gostiju šest pogodaka Kamila Syprzaka.

Ovom pobjedom Zagreb je kolo prije kraja potvrdio kako nastavlja natjecanje u EHF Ligi prvaka obzirom da ga Kolstad više ne može stići.

Valja istaknuti kako su prije susreta uručene prigodne nagrade izborniku hrvatske vaterpolo reprezentacije Ivici Tucku, te Perici Bukiću, Ratku Rudiću i Mladenu Drnasiju zbog sjajnih rezultata na Svjetskom i Europskom prvenstvu, dok je zagrebačka publika na kraju susreta još jednom pljeskom ispratila jednog od najvećih rukometaša svih vremena – Nikolu Karabatiča koji je, po svemu sudeći, večeras posljednji put igrao u Zagrebu obzirom da karijeru završava nakon Olimpijskih igara u Parizu na ljeto.

Što se rasporeda tiče, Zagreb će ponovno na teren za vikend protiv Varaždina u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige, dok ih idućeg tjedna očekuje posljednje kolo EHF Lige prvaka u kojem putuju u Njemačku na okršaj s Kielom.

Zagreb – PSG 28:26 (13:13)

Zagreb: Grbavac, Mandić 11 obrana; Kos 4, Ćavar, Walczak, Faljić 1, Klarica 10, Gojun 1, Srna 3, Sirotić, Čupić 4, Dibirov 2, Franković, Kavčič 2, Glavaš 1, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.

PSG: Palicka, Green; Marchan 2, Steins 2, Ntanzi, Keita, Sole 4, Tonnesen 2, Balaguer 1, Grebille 3, Syprzak 6, L. Karabatić 1, Holm 1, N. Karabatić 2, Peleka, Prandi 2. Trener Raul Gonzales.

Poslijednja izmjena danaČetvrtak, 29 Veljača 2024 21:46