Izviđač usamljen na vrhu: Milan Vukšić i društvo 'održali sat rukometa' i Gračanici

Iako su na vratima imali izvanrednog Maida Džanbegovića (18 obrana) gosti iz Gračanice nisu mogli zaustaviti Izviđačev stroj.

Već u trećoj minuti bilo je 3:0, gosti su dvije minute kasnije došli na gola zaostatka (3:2), a u 9.minuti svojim četvrtim golom Diano Ćeško je „vratio“ prednost skauta od tri gola, bilo je 6:3. Do polovice prvog dijela gosti su kako – tako držali priključak od jednog do dva gola zahvaljujući vrataru Džanbegoviću koji je skidao zicere sa svih pozicija.

Međutim, ni vratar Izviđača Haris Suljević nije „dangubio“ skinuo je nekoliko udaraca u trenucima kad su gosti prijetili anuliranjem prednosti. Drugi dio prvog poluvremena pripao je skautima, u 18.minuti bilo je 10:7, u 24-oj 12:8, a minutu kasnije i najveća prednost skauta u prvih 30.minuta 13:8 u 25.minuti. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:10.

Prvih desetak minuta u nastavku igralo se gol za gol, u 40.minuti je ponovo plus pet (18:13), a onda minutu kasnije plus šest, a u 46.minuti bilo je plus osam (22:14) i nazirala se još jedna velika pobjeda Izviđača. U tim trenucima kapetan Milan Vukšić je vukao i pogađao, a cijela je momčad „orala“ na parketu Gradske športske dvorane, a obol je dala i publika. U 56.minuti skauti su vodili 28:20, a u 59-oj bilo je i devet golova prednosti (30:21), a toliki razmak bio je i na kraju 31:22.

Vratar Izviđača Haris Suljević je imao 12 obrana, Milan Vukšić postigao je 8, Diano Ćeško 6, a Mladen Bošković, Ivano Pavlović i Mihael Bebek po 4 gola. Kod Gračanice Maid Džanbegović je imao 18 obrana, Omer Mehmedović postigao je 6, a Adi Mahmutčehajić 4 gola.

Poslijednja izmjena danaSrijeda, 16 Studeni 2022 21:37