SEHA: Osam asistencija i tri gola Josipa Perića u pobjedi Pelistera u Beogradu

U prvoj utakmici skupine (A) nove sezone SEHA lige rukometaši Eurofarm Pelistera pobijedili su Partizan u gostima rezultatom 25:23.

Bolji su gosti bili u prvom dijelu, te su uspjeli da povedu u 24. minuti s 11:6. Partizan je uspio da do poluvremena smanji na 10:13, a na otvaranju nastavka i na 11:13. Eurofarm je poveo sa 17:12, ali Partizan se nije predao, nego je u 46. minuti uspio da izjednači na 19:19. Ipak, do kraja Eurofarm Pelister uspio da prelomi meč u svoju korist, a sve je bilo riješeno u 56. minuti, kada su gosti poveli sa 24:21.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Mateo Maraš sa sedam pogodaka, dok je kružni napadač Elmir Građan postigao pet golova iz isto toliko pokušaja. Ljubušak Josip Perić postigao je tri gola i prema službenoj statistici upisao osam asistencija.  Kod Partizana je najefikasnijio bio Aleksad Maksić s pet golova.

Poslijednja izmjena danaUtorak, 08 Veljača 2022 11:11