HKUD „Sveti Ante“ Humac nastupio na završnici 29. Uskopaljskih jeseni
- Napisao/la B. Medić / Radio Ljubuški
- Objavljeno u Kulturni kutak
- Ispis
- Pošalji e-mail
U nedjelju, 26. listopada 2025. godine u Gornjem Vakufu/Uskoplju svečano je završena kulturna manifestacija 29. „Uskopaljske jeseni“, tradicionalnom smotrom folklora pod nazivom „Kroz Uskoplje s pjesmom“.
Program završnice počeo je svetom misom u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije, nastavio se svečanim mimohodom sudionika, uz polaganje vijenaca i molitvom za poginule branitelje kod središnjeg spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Gornjem Vakufu/Uskoplju.
Na smotri koja se održala u dvorani osnovne škole nastupila su brojna kulturno umjetnička društva među kojima i Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo „Sveti Ante“ Humac. Naši folkloraši su svojim energičnim i dojmljivim nastupom predstavili hercegovačku tradiciju pjesme, plesa i nošnje, te zasluženo dobili veliki pljesak publike.


HKUD Sveti Ante Humac na mimohodu

Nastup na smotri foklora „Kroz Uskoplje s pjesmom“

Organizator manifestacije, HKD Napredak podružnica Uskoplje, na kraju smotre prigodnim darovima zahvalio je svim sudionicima.