Izviđač teško upisao prve domaće bodove na startu prvenstva

U infarktnoj završnici rukometaši Izviđač Agrama došli su do pobjede i prvih bodova na početku prvenstva, golom u posljednjoj sekundi slavili su protiv Maglaja 33:32.

Sam početak utakmice dao je naslutiti tešku utakmicu, iskusniji gosti iz Maglaja igrali su čvrsto i racionalno i stekao se dojam u prvih 30 minuta da su kontrolirali igru, iako je rezultat većinom bio u „egalu“. Gosti su u 7. minutu poveli 2:4, dvije minute kasnije bilo je 4:4, da bi opet u12.minuti bilo minus dva, 5:7. „Skauti“ su brzo poravnali na 7:7 (13.minuta), pa su i poveli 10:9 na sredini prvog poluvremena. Ipak, do poluvremenu su gosti bili sabraniji i otišli na odmor s golom prednosti (17:18).

Prve minuta nastavka pripale su domaćinu, na golu je Aldin Alihodžić obranio nekoliko lopti za redom pa je Izviđač u 35.minuti imao prednost od dva gola (0:18). Možda bi prednost bila i veća da na drugoj strani vratar Đorđe Bosić nije, također, zaredao s obranama , slično kao i kolega na suprotnim vratima.

Posljednjih petnaest minuta započelo je s prednosti Izviđača 25:23 u 46.minuti, ali gosti za dvije minute poravnavaju rezultat i ušlo se u posljednjih deset minuta u „egalu“. Još dva puta „Skauti“ su imali plus dva 29:27 u 55.minuti i 32:30 u 58.minuti, ali su uporni gosti poravnali u ulasku u posljednju minutu kada je uslijedila prava drama.

Nakon time out-a Izviđač je krenuo u napad, lopta je 20 sekundi prije kraja doslovno ispala iz ruke rukometašu Izviđača i gosti su uzeli time out 14 sekundi prije kraja. Neopreznost u napadu skupo ih je koštala, u brzoj kontri Edvin Dželilović je sekundu-dvije prije zvuka sirene pogodio za pobjedu domaćina.

Milan Vukšić s 11 i Diano Ćeško s 5 postignutih golova bili su najefikasniji u Izviđaču, a vratar Aldin Alihodžić imao je 7 obrana. Edo Mehinagić postigao je 8, Boris Bosić 7, Damir Kadrić i Adi Omeragić 4 gola, dok je vratar Đorđe Bosić imao 11 obrana.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 1. kolo.

Ljubuški, 07.10.2023. u 20:00 sati.

RK Izviđač Agram – RK Maglaj 33:32 (17:18)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 200 gledatelja.

Suci: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica).

Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

RK Izviđač Agram: Alihodžić (7 obrana, 1 sedmerac), Suljević (3 obrane) , Vukšić 11, Odak 2, Šević, Ljubić 1, Dželilović 3, Bubalo 2, Šaravanja, I. Pavlović 3, Ćeško 5, Kovač 2, Bebek 3, Grbavac, Bebek 3, Lasić.

Trener: Toni Čolina.

RK Maglaj: Mehinagić 8, Basor, Suljaković, Kendić 1, Velagić, Bajraktarević 1, Omeragić 4, Karabegović 1, Ridžal 2, B. Bosić 7, Omerović, Đ. Bosić (11 obrana), Hasić 1, Kadrić 4, Ćosić 3.

Trener: Milan Hovorka.

Isključenja: RK Izviđač CO 4 minuta, RK Maglaj 2 minuta.
Sedmerci: RK Izviđač CO 6/4, RK Maglaj 1/0.