Izviđač pregazio Bosnu Visoko u šestom kolu PL za rukometaše

Rukometaši Izviđača došli su do nove gostujuće pobjede protiv Bosne Visoko.

'Skauti' su u susret krenuli silovito i vrlo brzo poveli s 12:4, što je u tom momentu za Bosnu bio itekako veliki šok. No, visočki tim, koji je zbog kazne meč kao domaćin ponovo igrao u Hadžićima, uspio se pribrati do poluvremena i prepoloviti zaostatak (15:19).

U nastavku sureta Visočani su zaigrali još agresivnije i bolje, pa su u nekoliko navrata bili na tri gola zaostatka. Uspjeli su smanjiti i na dva gola zaostatka (25:27), a onda je trener gostiju pozvao minutu odmora. Bosna se obranila, imali napad za minus jedan, ali nije ga iskoristila. Gosti su potom poveli sa 28:25, a nakon toga do kraja meča napravili su seriju od 11:5 za konačnih 39:30.

Prvo ime susreta u redovima Izviđača bio je Ivano Pavlović s deset postignutih pogodaka. Pet je dodao Lukenda dok su po četiri postigli Ljubić, Češko i Vujović.

U redovima Bosne istakli su se Skopljak Enes s osam i Vražalić sa sedam postignutih pogodaka.

Nakon šest odigranih kola lider je Izviđač s 11 bodova, koliko ima i Leotar, Vogošća je trećeporedana s deset osovjenih bodova.

Na začelju ljestvice Bosna Visoko ima tri boda, Goražde dva, a Kakanj je još uvijek bez bodova.
Poslijednja izmjena danaSrijeda, 19 Listopad 2022 23:45