Premijer liga: Lokomotiva Brčko - Izviđač CO 30:28 (15:15)

U 12. kolu Premijer lige BiH za rukometaše Izviđača CO je gostovao u Brčkom, a protivnik je bila ekipa Lokomotive.

Ove je bio ujedno i jedan od derbi susreta u kojem su se sastali susjedi na ljestvici, a pobjedila je bolja momčad Lokomotive iz Brčkog.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri u kojoj su se momčadi naizmjenično smjenjivale u vodstvu. U 11. minuti bilo je 6:4 za domaćine, u 16. Izviđač je imao prednost 8:7 da bi domaćini ponovno preokrenuli na 10:8 u 20.minuti. Od 20. do 24.minute „Skauti“ su uzvratili serijom 4:0 i prednost je bila na njihovoj strani (10:12). Umjesto da prednost povećaju, zašto su imali prilike, rukometaši Izviđača, do kraja poluvremena, su prokockali prednost i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:15.

Lokomotiva, početkom drugog poluvremena, stiže do dva gola prednosti (18:16, 35.minuta), ali sljedećih desetak minuta dobro su odigrali rukometaši Izviđača i serijom 6:2 u 46. minuti stigli do prednosti od dva pogotka (20:22). Čini se da su nakon toga odigrani ključni trenuci utakmice, koji su odlučili pobjednika. Stečena prednost kao da je stvorila problem u igri rukometaša Izviđača, činilo se kao da nisu sigurni kako dalje, a to im se ponavlja tijekom nekoliko zadnjih utakmica. Nestane odlučnosti, krene alibi igra, kalkuliranje do pasive, što protivnik najčešće iskoristi i na brzinu preokrene rezultat u svoju korist. Tako je bilo i sada, Lokomotiva je za samo nešto više od dvije minute stigla do prednosti (23:22).

Izviđač je uspio držati priključak do 55. minute (25:25), ali umjesto da s igračem više dođu do prednosti, oni omogućuje domaćim rukometašima da tri puta zaredom pogode gol nemoćnog Mateja Mandića. Do kraja Izviđač je jedino uspio ublažiti prednost domaćina na konačnih 30:28.

RK Lokomotiva: Vukoje 5, Hercegovac, Đurkić, Petrović 2, Đukić, Čekić, Đorđević 1, Krivokapić 3, Baraković 1, Grujić 8, Ristović 4, Mihajlović 4, Mišetić 3, Inić 3, Purić, Rikanović.

Trener: Ljubomir Filipović.

RK Izviđač CO: Grbavac, Mandić (14 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 2, Alilović 6, Kos 4, Ivanović 1, Jozinović, Šoljić 2, Đono 4, Delić 6, Maretić 3, Miličević, Pavlak, Buntić, Muhović, Buljubašić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Lokomotiva 12 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Lokomotiva 3/1, Izviđač 3/2.

Poslijednja izmjena danaNedjelja, 01 Prosinac 2019 01:24