Izvrsna utakmica u Ljubuškom: Preokret Sarajeva za prolaz u osminu finala! [foto]

Na Gradskom stadionu Babovac, pred oko 1500 navijača, momčad NK Ljubuški u 1/16 finala Kupa BiH dočekala je FK Sarajevo, aktualnog prvaka BiH.

Utakmicu su bolje otvorili domaći igrači, te već u (11) minuti utakmice preko Ivana Buhača, šutom s ruba šesnaest metara došli u vodstvo.

Đani Salčin je u (23) minuti utakmice poravnao na 1:1, ali su domaći ponovo, već u 28. minuti susreta, stigli do vodstva.

Obrana Sarajeva je loše reagirala nakon jedne duge lopte. Marin Brkić je došao do lopte i sjajnim udarcem matirao vratara gostiju.

Poslije toga po jednu dobru šansu imali su i domaći i gosti, ali rezultat se nije mijenjao.

Vratari su u oba slučaja bili na visini zadatka, a domaće je u jednom trenutku spasila i vratnica.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:1 u korist Ljubuškog, da bi u 53. minuti jako blizu izjednačenja bili gosti.

Hodžić je ubacio, a odično glavom šutirao Hadnžić. Ipak, pogodio je gredu.

Izabranicima Husrefa Musemića su krenuli bolje igrati i to se isplatilo u 64. minuti kada nakon jednog centaršuta Dupovac pogađa za 2:2, a Guzina je u već 77. minuti iskoristio lošu reakciju vratara domaćih i pogodio za 2:3.

Pobjedi i plasman Sarajeva u osminu finala potvrdio je Šišić u 87. minuti. Guzina je sjajno prošao i asistirao, a Šišić pogodio za konačnih 2:4.