NK Ljubuški deklasirao u Kupu HNK Neum 6:1 (3:1) [foto&video]

Nogometni klub Ljubuški je u okviru prvog kola Kupa NS FBiH gostovao u Neumu i odigrao izvrsnu utakmicu protiv istoimeneog domaćina, te ubilježio visoku pobjedu rezultatom 6:1 i plasirao se u drugu fazu Kupa FBiH.

Prvo poluvrijeme je proteklo u potpunoj dominaciji NK Ljubuški, a prigode su se nizale iz minute u minutu, te je prvu ozbiljniju prigodu u (9) minuti utakmice Marin Brkić pretvorio u vodstvo naših nogometaša od 1:0. Izvrsni Karlo Buhač je povisio na 2:0 u (23) minuti utakmice, a najbolji igrač MNL MZ Grada Ljubuškog Nikola Granić je u (37) minuti utakmice povećao na 3:0. Toni Nikolić je za Neum pet minuta prije kraja poluvremena smanjio na 3:1, a to je bio i ujedno konačan rezultat prvog dijela.

Otvaranje drugog poluvremena se također odvija po željama naših nogometaša, tako da već u (60) minuti solo akcijom Karlo Buhač povećava prednost na 4:1. U (75) minuti Karlo Buhač postiže svoj treći pogodak što domaće navijače prisiljava da polako napuštaju stadion Meteriz u Neumu.

U (90) minuti konačnih 6:1 je postavio svojim drugim pogodkom Nikola Granić.

NK Ljubuški: Iličić, F.Bebek - Ćuže (od 46.minuti), Vištica - I.Puljić (od 75. minute), Markić, Bošnjak, Lauc (kap.), I.Buhač - Mušan (od 46.minuti), Granić, K.Buhač, Živkušić, Brkić. Trener: Damir Vučić.

Strijelci: (0:1, Marin Brkić 9. minuta), (0:2, Karlo Buhač 23. minuta), (0:3, Nikola Granić 37. minuta), (1:3, Toni Nikolić 40. minuta), (1:4, Karlo Buhač 60. minuta), (1:5, Karlo Buhač 75. minuta), (1:6, Nikola Granić 90. minuta).