Rukometašice Gruda teško do novih bodova u Ljubuškom

Sinoć je u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigrana derbi susret 5. kola Premijer lige u kome su rukometašice Gruda bile bolje od rukometašica Izviđača CO te pobijedile rezultatom 27:23.

Mada su gošće iz Gruda imale stalno rezultatsku prednost, domaće rukometašice su „držale korak“ i pokušavale „hvatati“ zaostatak.
Gruđanke su povele 4:2, 6. minuta, ali u 19. „Skautice“ su poravnale na 8:8. Slijedi serija 3:0 Gruda, ali pred kraj poluvremena, odgovara istom serijom i Izviđač za novo poravnanje (13:13). Pogotkom Nikoline Čutura gošće odlaze na odmor golom prednosti.

U drugo poluvremenu Grude serijom 4:1 dolaze do osjetnije prednosti (14:18), ali Izviđač odgovara sa svoja tri uzastopna pogotka za samo pogodak zaostatka. Ponovno slijedi serija gošći od tri gola, za koje domaće rukometašice nisu imali više snage. Roster gostujućih rukometašica je bio daleko širi, tako da je to u konačnici presudilo pobjednika sinoćnjeg susreta.

Za naše rukometašice po šest golova postigle su Marija Bilić, Matea Nosić i Matea Šumelj, te četiri Ana Vrančić.

Gruđanke do pobjede su predvodile Nikolina Čutura i Teodora Petković sa po sedam pogodaka, šest je pridodala Karla Lovrić.

ŽRK Izviđač Central osiguranje - ŽRK Grude 23:27 (13:14)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža).
Nadzornik: Mladen Dragičević (Doboj).

ŽRK Izviđač: Petrović, Martina Šumelj, Matea Šumelj 6, Prskalo, Miloš, Vrančić 4, Miočević, Grbavac 1, Nosić 6, Bilić 6/3, Z. Kraljević 1, Brkić 1.
Trener: Josipa Tomić.

ŽRK Grude: Leese, Marić, Čutura 7, Miloš, Stamatović 3, Boban, Petković 7/4, Lugonjić, Vujić, Globarević, Mikulić, Lovrić 6, Karačić, Ilić 2, Nikić 2.
Trener: Zlata Zubac.

Sedmerci: Izviđač 4/3, Grude 5/4.
Isključenja: Izviđač 8 minuta, Grude 8 minuta.