Čilić protutnjao preko Medvjedeva do četvrtfinala

Hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon sjajne partije i pobjede od 6-2, 6-3, 6-2 koju je ostvario protiv drugog nositelja Danila Medvjedeva.

Bio je ovo četvrti međusobni meč hrvatskog i ruskog tenisača te premijerna pobjeda Čilića koji nastavlja sa sjajnim igrama u Parizu ove godine. U četiri dosadašnje pobjede ispustio je samo jedan set i to protiv Mađara Fucsovicsa.

Protiv Balazsa je izgubio tek tri gema, protiv Simona pet, a protiv Medvjedeva sedam gemova.

Sjajno je Čilić odradio cijeli meč te nije dozvolio drugom nositelju Roland Garrosa baš nikakvu šansu. U prve dvije dionice Čilić je imao tri break prilike i sve je tri iskoristio, dok Medvjedev nije ni došao u šansu za uzimanje servis gema suparnika.

U oba slučaja Čilić je prve break gemove u setovima radio u isti trenutak, kod vodstva 3-2. S tim da je u prvom setu napravio još jedan za 6-2, dok je u drugom setu tek nešto malo duže odolijevao ruski tenisač. Uvodna dva seta bila su gotovo tek za sat vremena igre.

U trećem setu Čilić nije nimalo spuštao gas, čak štoviše, sva drama isparila je vrlo brzo s terena jer je 20. nositelj Čilić osvojio četiri gema u nizu i time potpuno slomio uglednog suparnika.

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova kojem je Talijan Sinner predao meč početkom trećeg seta i nakon 1-1 u setovima.

U karijeri su Čilić i Rubljov igrali šest puta te Rus ima prednost 4-2, no posljednji meč dobio je Čilić. Dogodio se on početkom ove godine na Australian Openu, a hrvatski tenisač je slavio 7-5, 7-6(3), 3-6, 6-3.