Izviđač Agram ponovno lider rukometne Premijer lige

Rukometaši Izviđača odličnom igrom u drugom poluvremenu na parketu Sportske dvorane u Maglaju, uvjerljivo su savladali tradicionalno, neugodnu, momčad RK Maglaj.

„Skauti“ su u drugom poluvremenu dominirali u svakom segmentu rukometne igre. Kakva je to bila dominacija pokazuje i rezultat 22:12 koji su Ivano i družina ostvarili u drugih 30 minuta igre.

Prvih pet minuta susreta proteklo je u igri “gol za gol” u kome bi „Skauti“ dolazili do gola prednosti, ali bi i domaći nakon toga uspijevali poravnavati rezultat.
Do prve prednosti domaći stižu u 9. minuti (6:5), ali i „Skauti“ su ubrzo uzvratili s tri vezana pogotka za prvu prednost od dva gola (6:8, 11. minuta).

Period od 13. – 17. minute utakmice protekao je u znaku domaćih rukometaša koji su serijom 6:1 stigli do svoje najveće prednosti u utakmici (12:9).

Nije dugo trebalo čekati odgovor Izviđača koji serijom 5:0 između 17. i 22.minute, ponovno vraćaju prednost na svoju stranu (12:14). Nakon toga, sve do 28. minute, ponovno se igralo u ritmu “gol za gol” da bi „Skauti“ u posljednjoj minuti sa dvije nesmotrene akcije dali priliku Maglaju da poravna rezultat na 18:18 i s rezultatom se otišlo na odmor.

Stanku između dva poluvremena, kako je pokazao nastavak susreta bolje su iskoristili „Skauti“. Upute koje su dobili od trenera Tonija Čoline besprijekorno su sproveli u 2. poluvremenu. Prvih 7 minuta nastavka je pokazalo u kojem smjeru će ići ova utakmica. Naime, za 7 minuta nastavka „Skauti“ su serijom 7:1 stigli do osjetne prednosti od 6 golova.

Nakon toga, domaći rukometaši su za sljedeće tri minute serijom 3:0 uspjeti prepoloviti zaostatak. Međutim, to je bio sve što uspjeli učiniti jer konce igre ponovno preuzimaju „Skauti“ te serijom 7:2 stižu do prednosti od 8 golova, čime je utakmica, što se tiče pobjednika, praktično, bila završena. Do kraja utakmice „Skauti“ su uspjeli još odebljati prednost tako da su na kraju slavili s dvoznamenkastom gol razlikom. Konačni rezultat, 40:30, omogućio je rukometašima Izviđača da zasjednu na 1. poziciju prvenstvene ljestvice.

Ivano Pavlović s 10 golova bio je najefikasniji u redovima Izviđača, Edvin Dželilović postigao je 7, Zvonimir Lukenda 5 te Diano Ćeško 4 gola. Aldin Alihodžić se iskazao s 11, a Haris Suljević sa 7 obrana, s tim da su i jedan i drugi „skinuli“ po jedan sedmerac.

Kod domaćina od 30 golova 19 su postigli Damir Kadrić 10 i Edo Mehinagić 9.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 14. kolo.
Maglaj, 10.02.2024. u 19:00 sati.

RK Maglaj – RK Izviđač Agram 30:40 (18:18)

Maglaj, Sportska dvorana Maglaj, 400 gledatelja.
Suci: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banja Luka).
Nadzornik: Boris Šatordžija (Banja Luka).

RK Maglaj: Mehinagić 9/1, Basor, Suljaković 1, Kendić 1/1, Hrnjičić, Bajraktarević 3, Omeragić 1, Karabegović, Delić, Ridžal, Kadrić 10/1, Halilović 1, Šumić, Ćatić, Ćosić 4.
Trener: Ermin Bajrić.

RK Izviđač Agram: Alihodžić (11 obrana, 1 sedmerac), Suljević (7 obrana, 1 sedmerac), Lukenda 5, Milisavljević 1, Odak 1, Šević 3, Ljubić 1, Dželilović 7, Šimić, Bubalo, Šaravanja 3, Pavlović 10/3, Ćeško 4, Sakić 2, Kovač 2, Grbavac 1.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Maglaj 8 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Maglaj 5/3, Izviđač 3/3.