PPD Zagreb poražen u Mađarskoj: Musa postigao šest, a Kraljević dva zgoditka

U susretu sedmog kola Machineseeker EHF Lige prvaka,

rukometaši PPD Zagreba su u sjajnoj utakmici u Mađarskoj poraženi od trenutno prvoplasirane momčadi Grupe A – Telekom Veszprema 32:28. Domaćine je do pobjede sa šest pogodaka predvodio Petar Nenadić dok je kod Zagreba pet puta zabija Željko Musa.

Bivši rukometaši Izviđača Kos i Mandić nisu bili u sastavu Zagreba za ovu utakmicu.

U najavi susreta su, kako trener Slavko Goluža tako i kapetan Jakov Gojun, najavili da – bez obzira na razliku u kvaliteti, idu u Mađarsku učiniti sve da protiv favoriziranog protivnika stignu do bodova i to je bilo jasno vidljivo od prve minute. Obrana je bila čvrsta, tranzicija brza, Dibirov neuhvatljiv a Slavić dobar sa sedam obrana u prvih 30 minuta i Zagrebaši odlaze na predah zadovoljni, sa samo -1 (16:15) nakon jednog od najboljih izdanja ove sezone.

Trener mađarske momčadi Momir Ilić niti tokom predaha nije uspio pronaći način da se njegova momčad značajnije odvoji i sigurno završi utakmicu. Sa sjajnim izdanjem nastavlja Dino Slavić, Stefan Dodić kvalitetno dirigira napadom Zagreba kao asistent ali kao i strijelac i nepunih 15 minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka – stvari su na početku (24:24). Mađari nakon toga ipak vežu nekoliko brzih pogodaka, Cupara brani nekoliko 'zicera' i Telekom Veszprem bježi na 29:25. Zagreb ipak ponovno stiže do -2 međutim u nastojanju da stigne do izjednačenja riskira što Veszprem koristi i na kraju stiže do pobjede 32:28. Kod Zagrebaša pet pogodaka Željka Muse te po tri Stefana Dodića, Nikole Grahovca i Csabe Leimetera.

Iduću srijedu, u osmom kolu Machineseeker EHF Lige prvaka PPD Zagreb će u borbu za nove bodove, u Areni Zagreb opet protiv Telekom Veszprema.

Telekom Veszprem – PPD Zagreb 32:28 (16:15)

TELEKOM VESZPREM: Corrales, Cupara 11 obrana ; Štrlek 2, Vailupau 2, Pechmalbec 2, Lauge, Mahe 1, Yahia 5, Elisson, Ilić 1, Marguč, Sipos 2, Ligetvari, Nilsson 3, Nenadić 6, Elderaa 3. Trener Momir Ilić.

PPD ZAGREB:  Slavić 13 obrana, Panjtar, Dibirov 2, Čupić 2 (2), Musa 6, Kavčić 2, Srna 1, Klarica 1,  Ćavar 1, Kraljević 2, Grahovac 3, Dodić 3, Sirotić,  Gojun 2, Leimeter 3. Trener Slavko Goluža.

Poslijednja izmjena danaPetak, 25 Studeni 2022 13:51