Tijesna pobjeda Ljubušanki u hercegovačkom derbiju protiv rukometašica Zrinjskog

Utakmica drugog kola Premijer lige za rukometašice između Izviđač CO i HŽRK Zrinjski iz Mostara rezultatski je opravdala epitet derbija.

Domaće rukometašice na otvaranju utakmice su povele 2:0, a u Izjednačenom poluvremenu gošće su u 20' utakmice imale plus dva (9:11). Na poluvremenu je bilo (13:14) za Mostarke.

Drugi dio utakmice također je protekao u izjednačenoj igri u kojoj nitko nije uspio ostvariti osjetniju rezultatsku prednost. Domaće su na kraju slavile rezultatom 28:27, a da je završilo i drugačije, nebi bilo nezasluženo, jer su gošće iz Mostara imale zadnji napad koji nisu iskoristile.

U redovima "Skautica" izvrsna je bila Elena Cipetić s deset postignutih golova (sedam iz sedmeraca), a Ana Petrović je dodala pet dok su po tri gola postigle Nosić i Vistorop.

"Plemkinje" su također imale u svojim redovima Ivanu Rozić s jedanaest golova, a osam je dodala Draija Milanović.