Ekipa u kojoj brani Ljubušanka vjerovala u pobjedu, a izgubila s nevjerojatnih 24 razlike!?

Tešku školu prošle su rukometašice Lokomotive na jugoistoku Norveške.

Iako su uoči puta bile, dakako, optimistične ("možemo i pobijediti") zbog dobre predstave na otvaranju protiv rumunjskog Rapida (27-31), u drugom kolu Lige prvakinja izgubile su od Storhamara 37-13 (22-7).

Norvežankama je to bila prva pobjeda uopće u Ligi prvakinja, a skoro su s istom postavile i novi rekord natjecanja. Ovih +24 druga je najveća razlika nekog domaćina.

Od početnih 3-3 u petoj minuti Storhamar je do poluvremena napravio 19-4. Razlika je rasla i rasla, do katastrofalnih -24 iz perspektive hrvatskih prvakinja. Identičnom razlikom prošle sezone kod Borussije Dortmund izgubila je Podravka (38-14).

Među 5 najboljih obrana 2. kola EHF Champions League našla se i jedna obrana rukometašice koja je svoju karijeru počela u Ljubuškom.

U dresu Lokomotive od ove sezone je i bivša vratarka Izviđača Željana Stojak, a u idućem kolu Lokomotivi u goste dolazi Budućnost.

Poslijednja izmjena danaUtorak, 20 Rujan 2022 13:51