Dupla kruna ide u Grude: Nakon Premijer lige, osvojen i Kup BiH

Dupla kruna u ženskom rukometu u BiH ove sezone ide u Grude.

Nakon titule prvaka BiH Gruđanke su osvojile Kup Bosne i Hercegovine, a upravo su one bile organizatorice završnice. Na poluvremenu su domaće vodile sa 17:13. Gruđanke su imale i po sedam golova razlike, ali je u 38. minuti Krivaja stigla do minusa dva (17:19) i činilo se da bi mogle do iznenađenja. Uslijedila je serija od 6:1 domaćih igračica, te vodstvo od 25:18 u 43. minuti, te je utakmica u tom momentu bila riješena.

Do kraja susreta domaće su diktirale tempo na susretu, te su slavile sa ukupnih 34:23.

Teodora Petković je postigla 10 golova, a Karla Lovrić je dodala sedam. Leontina Vujić i Jovana Ilić su dodale po četiri. Martina Šumelj je sakupila osam obrana i to sve u drugom poluvremenu. U redovima Krivaje Ilma Mehanović, Alena Latifović i Amina Mehinagić su postigle po četiri gola.

Ovo je čak 11. trofej u pivijesti Gruda, kluba koji je osnovan prije 13 godina.