Matej Hrstić postigao četiri gola u domaćem porazu Limogesa

U zaostaloj utakmici 11. kola francuskog prvenstva, Montpellier je nakon velike drame u preokreta u samoj završnici uspeo da savlada Limoges našeg Mateja Hrstića rezultatom 29:30, poluvrijeme (12:13).

Limoges je izvrsno započeo drugo poluvrijeme i odvojio se na čak pet zgoditaka razlike, iako je na odmoru minimalno zaostajao. Sve je išlo ka tome da domaćin slavi važanu pobjedu, koja je bila gotovo sigurna u 53. minutu, kada je Matej Hrstić pogodio praznu mrežu za 28:24. Bilo je i 29:25, ali ni to nije bilo dovoljno.

Međutim, Montpellier je odgovorio serijom 5:0. S dva gola Uga Deske, gosti su najpre izjednačili, a potom i poveli 40 sekundi pre kraja.

Limogesu je preostao posljednji napad da izvuče makar bod, ali, mladi vratar Sarl Bolzano (22), koji sve više dobija šansu u konkurenciji Šega i Bonfua, na izvrstan način obranio je šut Lumbrosoa iz povoljne pozicije, pa je Montpellier ipak slavio na vrućem gostovanju.

Dragan Gajić je postigao šest, a Matej Hrstić četiri gola za domaćina. Kod pobjednika, četiri puta je pogodio Veron Načinović, a dva pogotka dao je Marko Panić.