Premijer liga: Slavili Izviđač, Vogošća, Gradačac, Gračanica i Borac

Favoriti su bili sigurni u dosad odigranim utakmicama 11. kola Premijer lige BiH za rukometaše.

Aktualni prvak Izviđač je poslije pomalo nesigurnih uvodnih 20 minuta preuzeo kontrolu u meču sa Slogom iz Gornjeg Vakufa i prekinuo seriju od dva poraza i remija. „Skauti“ su sada na 13 bodova iz deset mečeva.

Gračanica je bila sigurna protiv Iskre (31:25), te je bar do sutra prišla na bod drugoplasiranom Leotaru, dok je Gradačac lakše nego što se očekivalo izašao na kraj sa dobojskom Slogom. Ekipa Dade Doborca prelomila je utakmicu krajem prvog i početkom drugog dijela, te stigla do četvrte pobjede.

I Vogošća je rutinski izašla na kraj sa Krivajom, a Konjuh također protiv Bosne iz Sarajeva.

Borac je u teškoj utakmici slavio u Visokom protiv Bosne boljom igrom u posljednjih pet minuta susreta.

Rezultati 11. kola: Vogošća – Krivaja 38:29, Gračanica – Iskra 31:25, Izviđač – Sloga (GV) 36:25, Gradačac – Sloga (D) 29:20. Konjuh - Bosna (S) 29:23. Bosna (V) – Borac m:tel 23:26. Nedjelja: Maglaj – Leotar (17 sati).

Poslijednja izmjena danaSubota, 20 Studeni 2021 21:36