Leotar odnio Izviđaču bod iz Ljubuškog

U uzbudljivoj i pomalo nervoznoj završnici rukometaši Izviđača i Leotara podijelili su bodove, bilo je 32:32 (14:15), a prednost je mogla otići i na jednu i na drugu stranu.

Prvih petnaestak minuta bolje su igrali gosti, mirnim i dugim napadima pogađali su mrežu domaćina ponajviše s crte. Obrana Izviđača nije uspijevala zaustaviti dodavanja na pivota, a u napadu je bilo par brzopletih udaraca tako da je Leotar zaprijetio da se odvoji na značajnu prednost. U 16.minuti bilo je 5:9 i na klupi domaćina zazvonilo je na uzbunu pa je trener Čolina morao pozvati time out. Nakon toga puno bolja i konkretnija igra skauta i serijom 5:0 domaćini su prvi put poveli, u 20.minuti bilo je 10:9. Kad se očekivalo da će gosti konačno popustili uslijedilo je par grešaka domaćih igrača i u 26.minuti bilo je 12:14, u 29-oj 14:14, a na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju 14:15 koja je mogla biti i veća da na vratima Izviđača nije stajao Haris Suljević koji je skinuo dva sedmerca, a još jednog u nastavku.

Odmah na početku drugog dijela gosti su otišli na tri gola (14:17 u 32.minuti), a domaćin je brzo odgovorio i u 35.minuti bilo je minus jedan 16:17. Slijedećih nekoliko minuta igralo se gol za gol da bi Leotar u 42.minuti ponovo imao tri gola prednosti (20:23). Izviđač je ponovo došao na gol zaostatka u 43.minuti i opet se igralo gol za gol sve dok domaćini nisu poravnali u 53.minuti (27:27).

Slijedećih pet minuta naizmjenični golovi na obje strane da bi domaćin iskoristio dva igrača više i poveo 31:30 u 59.minuti. Tri sekunde prije kraja gosti su uspjeli poravnati nakon čega je nastalo veliko slavlje gostujućih igrača koje je objektivna ljubuška publika (oko 400 navijača) nagradila pljeskom.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Milan Vukšić sa 7 golova, Mladen Bošković postigao je 6, a Miloš Kos 5. Vratar Haris Suljević imao je 13 obrana (tri sedmerca), a Ivan Herceg dodao je dvije obrane. Kod Leotara Vladan Arizović i Đorđe Ratković postigli su po 7, a Vladimir Tomić 6 golova. Vratar Sidik Omerović imao je 10, a Veselin Savović 5 obrana.