Vistrop i Ivan Ereš vodili Hrvatsku do prve pobjede na SP

Hrvatska juniorska muška reprezentacija Svjetsko prvenstvo otvorila je pobjedom protiv Kosova rezultatom 23:17. Pobjeda je ostvarena najviše zahvaljujući raspoloženom Filipu Vistropu i izvrsnom Ivanu Erešu na vratima.

Osim vodstva od 2:1 za Kosovo, prema očekivanjima naši su rukometaši bili u stalnom vodstvu. U prvom poluvremenu ta je pretnodst bila najviše tri pogotka razlike, uz samo tri obrane naših vratara na poluvrijeme se otišlo s 14:11 prednošću Hrvatske.

U nastavku je naš golman Ivan Ereš imao sedam obrana, u napadu smo bili učinkovitiji i zasluženo došli do prva dva boda na SP-u. Za igrača utakmice proglašen je rukometaš PPD Zagreba Filip Vistorop koji je postigao sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u četvrtak 18. srpnja u 18.30 sati protiv Brazila uz izravan prijenos na Sportklub televiziji.