Mladi "Skauti" savladali Borac m:tel u prvoj utakmici četvrtzavršnice Kupa BiH

Večeras su u prvoj utakmici četvrtzavršnice Kupa Bosne i Hercegovine u Ljubuškom snage odmjerili Izviđač CO i Borc m:tel.

Prvih 15' utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, a semafor je pokazivao (9:8) za domaće. Već u naredne dvije minute "Skauti" su došli do prednosti od dva gola (11:9), što je primoralo goste da traže minutu predaha.

Nakon predaha gosti se bude i u naredne dvije minute dolaze do poravnanja (11:11), a u egalu se igralo i do kraja prvog dijela (17:17).

Drugi dio također je protekao u izjednačenoj igri, a "Skauti" u 44' utakmice preko Nikole Primorca dolaze do tri gola prednosti (26:23).

Nakon togs gosti su serijom (4:0) u 50' minuti došli do minimalnog vodstva, a u tim trenucima posebno su bili raspoloženi krilni igrači Perić i Draganić.

U tim trenucima na vratima Izviđača briljirao je Mandić, koji je skinio tri zicera, a Izviđač je vratio prednost preko Luke Bubala. Ljubušaci su u 56' minuti preko Jozinovića došli na dva gola razlike (31:29).

Do kraja utakmice golom Domagoja Alilovića Izviđač ostvaruje kapitalnu prednost (34:31) za 'mirniji' uzvrat narednog tjedna.

Kog gostiju Draganić je postigao osam golova, a Ljubušake je predvodio Jozinović sa sedam golova.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac m:tel 34:31 (17:17)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Edin Kulović (Sarajevo) i Vedad Škaljić (Ilidža)
Nadzornik: Nermin Salkanović (Zenica)
Supervizor: Alija Hasić (Lipnica)

RK Izviđač CO: Grbavac (1 obrana), Mandić (8 obrana), Vukšić 6/4, Alilović 3, Kos 6, Odak 2, Jozinović 7, Primorac 3, Bošković, Bubalo 3, Miličević 1, Pavlović, Šoljić, Medić 1, Bebek, Muhović 2.
Trener: Toni Čolina.

RK Borac m:tel: Subotić (5 obrana), Padasinov (3 obrane), Perić 6, Todorović, Prestaš, Nježić, Knežević, Vučičević 5/1, Ćelić, Puljizović 2, Draganić 8, Milovac, Trkulja 1, Slavuljica, Milićević 4, Dakić 5.
Trener: Veselin Vujović.

Isključenja: Izviđač 20 minuta, Borac 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Borac 1/1.