Josip Šarac postigao dva pogodka u velikoj pobjedi Celja u Francuskoj

Rukometaši Celja su na fenomenalan način započeli 2021. godinu – iznenađujućom pobjedom nad HC Nantes u zaostalom susretu 7. kola EHF Lige prvaka, 28:30 (13:14).

Celjani imaju priliku da dalje napreduju na ljestvici pošto 9. veljače dočekuju posljednji PPD Zagreb, koji su prethodno uvjerljivo porazili u Zagrebu.

Gosti su od samog početka nagovijestili da su došli u Francusku po bodove – poveli su 4:1, 5:2, 7:3, ali je Nantes, koji je igrao bez Lazarova, uspio da sredinom prvog poluvremena izjednači na 8:8, u finišu na 13:13, a početkom nastavka da prvi i jedini put na meču povede, 15:14.

Kada se očekivao pad, igrači Tomaža Ocvirka su pokazali karakter. Vratili su se u plus, poveli 19:17, a nešto kasnije serijom 3:0 ponovili maksimalnih plus četiri, 24:20. Nantes je u samoj završnici prišao na gol zaostatka, ali je Novak na početku posljednjeg minuta odvojio svoju momčad na 29:27. Dvadeset i pet sekundi prije kraja, Rivera je vratio nadu „Kanarincima“, ali je posljednju dilemu riješio pogodak Groselja, nakon kojeg Dimulan nije ni vadio loptu iz mreže.

NANTES – CELJE 28:30 (13:14)

NANTES: Nilsen 4 obrane, Dimulan 8 obrana – Balager 10, Gurbindo 1, Milić 1, Mine 5, Njokas 3, Ovniček 1, Pešmalbek 2, Rivera 5, Agustinsen, Brie, Damatran, Feljio, Figueraš, Monar

CELJE: Vujović 14 obrana, Gaberšek – Dragašević 2, Grošelj 4, Horžen 5, Kodrin 5, Mlakar 8, Naćinović 1, Novak 2, Šarac 2, Razgor, Cepić, Cokan, Cvetko, Mazej, Poteko

Poslijednja izmjena danaPetak, 05 Veljača 2021 09:34