Rukometaši Izviđača CO osvojili bod u Tuzli

Izviđač CO i Sloboda podijelili su bodove u okviru 14. kola Premijer lige za rukometaše.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, tek je u jednom trenutku Sloboda imala prednost od dva zgoditka (12:10), ali se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Tuzlaka.

U nastavku su gosti uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist (14:15), potom je Sloboda ponovo povela (18:17), a onda nastaje razdoblje igre u kojem su “Skauti” poveli s dva gola (20:22) i prednost su držali do 54. minute kada su domaći sa sedam metara izjednačili (Ovčina, 24:24).

U uzbudljivoj završnici, Sloboda je pola minute prije kraja kod rezultata 26:26 imala priliku za pobjedu, ali je nisu iskoristili.

Najviše pogodaka u ekipi Izviđača postigli su Milan Vukšić sedam, dok su Domagoj Alilović i Mladen Bošković postigli po četiri pogotka

Najučinkovitiji u redovima Slobode bili su Edin Klis sa deset, Alen Ovčina sa osam i Eldin Vuković sa četiri postignuta gola.