Borna Pehar pobjednik šahovskog turnira u Ljubuškom, Mihaela Buntić slavila u kategoriji do 12 godina

Jučer je u prostorijama Društvenog centra u Ljubuškom odigran vrlo jak kadetski i juniorski šahovski turnir.

Na turniru su nastupili igrači iz Širokog Brijega,Ljubuškog,Čapljine i Čitluka.

Turnir je bio podjeljen u dvije kategorije, do 12 i do 18 godina a igralo se švicarskim sustavom uz kompjutersko parovanje.Tempo igre iznosio je 10 minuta + 3sec dodatka po potezu počevši od prvog.Glavni sudac turnira bio je Alen Buntić.

Događaju je prisustovao 21 natjecatelj,od toga čak tri državna prvaka u svojim kategorijama,što dovoljno govori o kvaliteti turnira.

Premijerni nastup su imali i igrači iz Škole šaha ŠK Kula, Gabriel i Danijel Bokšić i Stipe Čuvalo koji su odigrali solidan turnir.

Stipe Čuvalo i Gabriel Bokšić osvojili su po 3 poena iz 7 kola,dok je Danijel osvojio 1 bod.

Od Ljubušaka su još nastupili Mihaela Buntić i njezin mlađi brat Šimun Enzo.

Šimun je osvojio 3 poena dok je Mihaela sa 5 bodova pobjednica kategorije do 12 godina i ujedno osvojila treće mjesto u ukupnom poretku.

Pobjednik turnira sa 6,5 osvojenih bodova je Borna Pehar.