Novi poraz rukometašica Izviđača

Sinoć je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima odigran susret 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice, a ekipa ŽRK Krivaja je savladala RK Izviđač rezultatom 34:26 (20:14).

Krivajašice su od starta utakmice nametnule svoj ritam igre, a već u 12. minuti susreta imale su pet golova prednosti pri rezultatu 8:3.

Do kraja poluvremena smo zatim gledali poprilično izjednačen meč, a pogotkom minut prije predaha domaće igračice prvi put dolaze na +6 te na odmor odlaze s vodstvom 20:14.

Do polovine drugog poluvremena već je bilo riješeno pitanje pobjednika. Rukometašice Izviđača su bez pogotka bile od 35. do 47. minute, a u tom razdoblju su Zavidovićanke napravile seriju od 5:0 te pri rezultatu 27:17 prvi put imaju dvocifrenu prednost.

Imala je Krivaja u jednom trenutku i maksimalnih 11 golova razlike, ali su gošće iz Ljubuškog uspjele ublažiti poraz u završnici, dok su u sastavu domaćih i mlađe igračice dobile priliku za igru. Konačan rezultat na semaforu je bio 34:26.

Najefikasnije kod domaće ekipe su bile Ajna Mačak sa sedam golova te Amina Bukvić i Sara Bašić-Salkić sa po šest, dok je Amina Bašić pogodila četiri puta.

Anđela Boras iz Izviđača je bila prvo ime susreta s 12 golova, a po četiri su dodale Katarina Milas i Lucija Tokić.

Za rukometašice Krivaje ovo je šesta ovosezonska pobjeda te jesenji dio prvenstva završavaju s 13 bodova na svom kontu i četvrtoj poziciji na ljestvici.

Gošće iz Ljubuškog večeras su pretrpjele osmi ovosezonski poraz, te polusezonu završavaju kao posljednjeplasirana ekipa lige.

ŽRK Krivaja: Armina Mahmutović, Vildana Bajrić 2, Amina Bašić 4, Emina Šabić 1, Amina Bukvić 6, Adnana Latifović, Jasmina Ćosić 1, Nejra Karahasanović 2, Naida Frkatović 1, Ajna Mačak 7, Amna Mehinagić 3, Lamija Mujkić, Sara Šehić, Adna Latifović 1, Sara Bašić-Salkić 6. Trener: Adnan Bašić.

ŽRK Izviđač: Anđela Boras 12, Tea Hodnik, Katarina Milas 4, Ivana Mikulić 3, Ema Pavlović, Lorena Luburić, Šejla Selimić, Marija Bilić 3, Lana Petrović, Lucija Tokić 4, Marija Bezer. Trener: Mirko Čolak.