ČOLINA: Imao sam osjećaj da je skinuo 40 lopti

Ljubuški Izviđač je uspješno apsolvirao gostovanje u Doboju kod Sloge (30:23) u 11. kolu rukometne Premijer lige BiH.

U prvi plan je izišla fantastična predstava golmana Harisa Suljevića koji je skupio 26 obrana uz nevjerojatnih 53.06 % uspješnosti.

– Nevjerojatna izvedba Harisa Suljevića. Imao je 26 obrana, ali imao sam osjećaj da ih je 40 skinuo. Stvarno golmanska partija za pamćenje. Čekali smo jednu golmansku pobjedu, dočekali smo je i mislim da je laknulo prvo njemu. Cijela ekipa je probala držati kontinuitet i zabijati u napadu iako je i njihov golman također bio fantastičan, prva je reakcija trenera Izviđača Tonija Čoline koji je dodao:

– Loše smo otvorili, fulili smo dva sedmerca u prve četiri minute. Umjesto da se odvojimo na početku egal je bio do 38. minute. U drugom poluvremenu smo ih uspjeli slomiti. Uz fantastičnog golmana smo dobili tek u zadnjih 20 minuta.

Edvin Dželilović je sa 7 golova bio najefikasniji u redovima Izviđača, Ivano Pavlović je pogodio 6 puta, a Suljević obranio 26 lopti. Kod domaćina je 7 golova postigao Dušan Miličević, a Stanko Stanković 5.

Novi igrač Izviđača, Aldin Sakić, je postigao 3 gola.

– Daje nam novi momenat u igri, prvo obrambenog efekta. Donosi nam dosta u rotaciji i vjerujem da će nam još više donijeti u sljedeće četiri utakmice, kaže Čolina.

Sljedeća utakmica je derbi susret u subotu u okviru 12. kola prvenstva sa tuzlanskom Slobodom koja je uspješno ove polusezone nastupala u EHF Europskom kupu pa ih na proljeće očekuje i nastup u osmini finala ovoga natjecanja protiv slovenske Krke. Europski nastupi su ipak u ovom trenutku u drugom planu i obje ekipe su potpuno okrenute domaćem prvenstvu. Zanimljivo je da za Slobodu nastupaju tri igrača ponikla u Izviđaču: Mario Pavlak, Mirko i Gabrijel Mišetić.

– U ovom trenutku, i poslije ovog ritma utorak – subota, činjenica da imamo pripreme od četiri dana za utakmicu sa Slobodom djeluje kao da smo dobili ljetne pripreme. Tako da ćemo se prvo odmoriti i sve snage dati na Slobodu, izjavio je Toni Čolina.

Gračanica iskoristila novi kiks Borca

U derbiju 11. kola Premijer lige rukometaši Vogošće su u dvorani Amel Bečković savladali Borac rezultatom 31:30. Nikola Grujić, Elis Memić i Ermin Ombaša su postigli po 6 golova za Vogošću, a najefikasniji u redovima Borca je bio Nedim Hadžić sa 7 golova. Iskoristila je to Gračanica te pobjedom na gostovanju kod Konjuha (37:28) preuzela vrh ljestvice. Gračanicu je do trijumfa predvodio bh. reprezentativac Dino Hamidović sa 13 pogodaka. Er.B.