Matej Mandić sa 17 obrana donio bod Zagrebu protiv prošlogodišnjeg finaliste LP

U utakmici sedmog kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u četvrtak navečer u zagrebačkoj Areni ugostili prošlogodišnje finaliste Lige prvaka, poljski Kielce predvođen Igorom Karačićem.

Pred više od sedam tisuća gledatelja, Zagrebaši su u infarktnoj završnici stigli do boda protiv Kielcea predvođeni sa 17 obrana Mateja Mandića, te pet pogodaka Miloša Kosa.

Zagrebaši sjajno otvaraju utakmicu – obrana je čvrsta predvođena Jakovom Gojunom i Zvonimirom Srnom, na vratima je nevjerojatni Matej Mandić, a u polukontri dobra rješenja imaju Luka Lovre Klarica te Patryk Walczak. Sredinom prvog dijela 'Lavovi' sjajnom igrom dižu Arenu na noge i prednost na +3 (8:5), te tjeraju trenera gostiju Talanta Dujshebaeva da pozove minutu odmora. Kielce se s time-outa vraća nešto bolji – ponajprije u obrani koja je u kasnijoj fazi prvog dijela zaista izgledala fizički puno bolje, međutim Zagreb bez obzira na t na odmor odlazi sa +1 (11:10). Po dva pogotka u vodstvo ugradili su u prvom dijelu Miloš Kos, Patryk Walczak, Luka Lovre Klarica te Zvonimir Srna. Nedvojbeno prvo ime prvog dijela ipak je bio Matej Mandić sa nevjerojatnih 12 obrana. Andi Wolff s druge strane odgovara sa šest, dok su po dva puta precizni bili Dylan Nahi i Daniel Dujshebaev.

Početkom drugog dijela igra se gol za gol međutim nakon nešto više od 15 minuta Matej Mandić ponovno veže nekoliko obrana i Zagrebaši od egala stižu do +2 (19:17). Obranu ponovno predvodi Jakov Gojun, dok u napadu rješenje za svaku situaciju imaju Timur Dibirov i Miloš Kos. Zagreb ulazi u posljednjih pet minuta sa +2, međutim iskustvo Kielcea na kraju dolazi do izražaja i Poljaci na kraju stižu do velikog boda. Moglo je biti i dva međutim u posljednjim trenucima susreta Matej Mandić uzima svoju 17 obranu i osigurava Zagrebašima bod protiv finalista prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Kod Zagreba pet pogodaka Miloša Kosa, te po tri Patryka Walczaka, Luke Klarice i Zvonimira Srne. Za Kielce četiri puta precizan Daniel Dujshebaev, te 12 obrana Andreasa Wolffa.

Zagrebaši na teren ponovno izlaze već za dva dana kada im u goste, u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige stiže Gorica. U sljedećem kolu Machineseeker EHF Lige prvaka, hrvatski prvaci gostovat će upravo kod Kielca za tjedan dana, dok je iduća domaća utakmica na rasporedu 29.11. kada u Arenu stiže mađarski Szeged.

RK ZAGREB – INDUSTRIA KIELCE 22:22 (11:10)

RK Zagreb: Panjtar, Mandić 17 obrana; Kos 5, Ćavar, Walczak 3, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 3, Sirotić, Čupić 3, Dibirov 3, Kavčič 1, Glavaš, Cuni Morales 1, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.

Industria Kielce: Walach, Wolff 12 obrana; Olejniczak 2, Wiaderny 1, Kounkoud 2, Sicko 1, A. Dujshebaev 2, Tournat 3, Karačić 3, D. Dujshebaev 4, Thrastarson, Paczkowski 1, Gebala, Karalek 1, Nahi 2. Trener Talant Dujshebaev.