Izviđač Agram poražen na gostovanju u Trebinju

Derbi 6. kola BH Telecom rukometne Premijer lige BiH opravdao je očekivanja, a u prvih 30 minuta gledali smo izjednačenu utakmicu te se na predah otišlo rezultatom 12:11 u korist Trebinjaca.

I u nastavku se igralo gol za gol pa je utakmica ušla u dramatičnu završnicu. Pri rezultatu 23:24 Leotar golom Stankovića stiže do izjednačenja. Izviđač u narednom napadu nije iskoristio sedmerac, a pivot Trebinjaca Đorđe Ratković postiže pogodak, kako će se ispostaviti kasnije, vrijedan pobjede od 25:24.

Bio je ovo prvi poraz za aktualnog prvaka BiH u domaćem prvenstvu ove sezone.

Što se tiče ostalih utakmica 6. kola, Borac je u ranijem terminu savladao Goražde (41:23), Konjuh je bio bolji od Vogošće (28:29). Sloboda iz Tuzle je slavila protiv Hercegovine (24:29), a aktualni lider Gračanica upisala je pobjedu protiv Čapljine (39:24). Krivaja je na svom parketu bila bolja od Maglaja (30:29).
Poslijednja izmjena danaČetvrtak, 09 Studeni 2023 08:32