Kos s tri gola debitirao u dresu Zagreba, Matej Mandić se vratio nakon 5 mjeseci stanke

U utakmici šestog kola rukometne Paket 24 Premijer lige, Zagrebaši su u subotu navečer u 'Kutiji šibica' uvjerljivo slavili protiv Moslavine.

Na poluvremenu je već Zagreb imao 20:7 dok je semafor na kraju pokazao 43:22. Zagreb su do pobjede predvodili Luka Lovre Klarica, Timur Dibirov i Gabriel Buvinić koji su kombinirano pogodili čak 21 put. Sljedeća utakmica 'Lavova' na rasporedu je u srijedu kada u Areni Varaždin ugošćuju poljsku Wislu iz Plocka u sklopu Machineseeker EHF Lige prvaka.

Sastav Ivice Obrvana u kojem danas nije bilo Ivana Čupića, Željka Muse ni Zvonimira Srne odigrao je danas sjajnu utakmicu na obe strane terena. Obrana je bila čvrsta i pokretljiva, napadačka tranzicija precizna a postavljeni napad strpljiv. Neumoljiv je u prvih 30 minuta bio Timur Dibirov sa nekoliko presječenih lopti i asistencija te četiri pogotka kao i Dino Slavić koji je u prvom dijelu upisao sedam obrana. Treba istaknuti i debi mladog Miloša Kosa koji je u prvih 30 minuta precizan bio tri puta dok je Luka Lovre Klarica mrežu tresao čak šest puta. Nakon pet mjeseci, između vratnica se u drugom dijelu vratio i Matej Mandić koji je ponovno na raspolaganju treneru Obrvanu.

U drugom dijelu Zagreb nastavlja u istom tempu da bi na kraju stigao do uvjerljive pobjede 43:22. Kod PPD Zagreba osam pogodaka Luke Lovre Klarice. Sedam puta je precizan bio Timur Dibirov dok je Gabriel Buvinić dodao šest pogodaka. Sedam obrana Dine Slavića, šest Aljaža Panjtara.

Iduća utakmica na rasporedu je u srijedu kada 'Lavovi' u varaždinskoj Areni dočekuju poljsku Orlen Wislu Plock.

PPD ZAGREB – MOSLAVINA 43:22 (20:7)

PPD ZAGREB: Slavić 7 obrana, Panjtar 6 obrana, Mandić 1 obrana; Kos 3, Faljić, Klarica 8, Gojun 2, Klis 2, Buvinić 6, Sirotić 3, Matanović 5, Dibirov 7, Dodić 1, Kavčić 1, Leimeter, Grahovac 5. Trener Ivica Obrvan.

MOSLAVINA: Gorčan 1 obrana, Sorić 7 obrana; Vidoš 1, Malec 3, Vozab 3, Kajzogaj 3, Horvat 3, Lukes 2, Daničić 1, Aramić 1, Turčić 1, Mihaljević, Negran 1, Šušnja 3. Trener Hrvoje Feketić.

Izjave nakon utakmice:

Vlado Matanović, igrač PPD Zagreba:
Moramo biti zadovoljni prikazanim, odigrali smo dobru utakmicu. Ima tu naravno stvari na kojima treba nastaviti raditi i koje bi trebale bolje izgledati već do srijede i utakmice s Wislom međutim dobro izdanje danas i sigurna pobjeda. Ovakva igra sigurno će biti dodatan vjetar u leđa pred tu važnu utakmicu koja nas očekuje u Varaždinu već za nekoliko dana.

Matej Mandić, vratar PPD Zagreba:
Nakon pet mjeseci izbivanja s terena lijepo se bilo vratiti na gol. Što se utakmice tiče, od početka smo krenuli po dogovoru – jako i koncentrirano čime smo relativno brzo riješili pitanje pobjednika. Ovakvo izdanje sigurno dolazi sjajno pred važnu utakmicu u srijedu.

Poslijednja izmjena danaSubota, 22 Listopad 2022 21:08