Kiel se prošetao Arenom: Mandiću tri gola, Zagreb na -10

U prvom poluvremenu Zagreb je zabio pet golova iz igre. Duvnjak i Sagosen samo su trebali donijeti loptu pred gol, eventualno uz križanje-dva. Zagrebaši? Jedva da su vidjeli gol. Završilo je 21-31.

Zagreb, pa još i oslabljen, (Hrstić, Obradović, Šipić, Stojnić, Mlakar otišao) nije, unatoč željama koje nisu bile realne, imao što pokazati na otvaranju nove sezone Lige prvaka koju je počeo s -10 (21-31). I u kojoj smo mislili, a mislimo i unatoč ovakvom početku, da ne može lošije od prošle, ali kako je krenulo... Za Kiel, pojačan Sanderom Sagosenom, za kojeg MVP Eura Domagoj Duvnjak kaže da je najbolji igrač svijeta u ovom trenutku, ovaj je Zagreb bio baš odrađivanje posla u Areni bez publike, koja bi teško pomogla da je mogla. Došli su Nijemci čarterom oko podneva i odmah otišli nazad. Jedva da su se i umorili. Možda će još navečer u Kielu odraditi i trening...

U prvom poluvremenu Zagreb je zabio pet golova iz igre. Duvnjak i Sagosen samo su trebali donijeti loptu pred gol, eventualno uz križanje-dva. Zagrebaši? Od Pekelera, Wienceka, Duvnjaka, pa malo Weinholda, Sagosena ili Horaka, jedva da su vidjeli gol na kojem je bio Quensted, a ne Landin. Greška za greškom, bez natruhe nečega što se zove ideja, a nije da su se jučer skupili na treningu prvi put zajedno. Teška njemačka kategorija samo je nizala blokove kao da je na odbojci. Ako već postoji razlika u kvaliteti, onda ne smije u voljnom momentu. Barem. Pa je i očekivano da te neće nagraditi barem jedna od sedam stativa.

Da Ašanin nije obranio ono što nije morao, a bila je tu i kontra Sagosenu, koji kao da je igrao u trećoj brzini, a zabio sedam golova, bilo bi i gore od 6-14 u 30 minuta. A trebalo je odigrati još 30 u kojima je barem mladi Klarica dobio šansu uz preveliki respekt. Iako je jasan kad si jučer igrao za Goricu, a danas protiv Kiela. Koji je dvije kategorije iznad Zagreba, a protivnici iz takve - Veszprem i Barcelona - slijede Zagrebu u sljedeća tri kola. Trebat će to preživjeti...

Liga prvaka, skupina B, 1, kolo:

PPD Zagreb - Kiel 21-31 (6-14)

PPD Zagreb: Ristanović, Ašanin (10 obrana); Šipić, Vistorop 5, Mrakovčić 1, Mandić 3, Božić Pavletić, Klarica 2, Burić 2, Vuglač 3, Stojnić, Božović 4, Matanović, Ravnić, Grahovac, Vlah

Kiel: Landin, Quenstedt 1 (11 obrana); Duvnjak 2, Sagosen, Reinkind 5, Landin 2, Weinhold 3, Wiencek 1, Ekberg 6, Wager 1, Dahmke, Zarabec 2, Calvert, Horak, Pekeler 1

Sedmerci: PPD Zagreb 4/6, Kiel 4/4