U Ljubuškom održan pozivni brzopotezni šahovski seniorski turnir

U organizaciji Šahovskog kluba Kula , u Društvenom centru , u Ljubuškom, jučer je odigran pozivni brzopotezni šahovski seniorski turnir.

Na turniru je nastupilo 10 igrača iz Vrgorca, Gruda i Ljubuškog , a igralo se švicarskim sustavom od 7 kola uz tempo igre od 10 minuta plus 3 sekunde po igraču. Glavni sudac turnira je bio Alen Buntić.

Pobjednik turnira sa 5,5 osvojenih bodova je Dragan Burić. Mlada kadetkinja Mihaela Buntić svoju dobru igru okrunila je osvajanjem drugog mjesta osvojivši 5 bodova.

Alen Buntić i Ivan Brkić osvojili su po 4,5 boda i završili na diobi trećeg i četvrtog mjesta. Buntiću je zbog dodatnih kriterija pripalo treće mjesto.

Tri boda osvojila su tri igrača: Ante Spajić, Željko Ostojić i Ivan Šarić. Najmlađi sudionik turnira desetogodišnji Šimun Enzo Buntić i Tvrtko Jelavić osvojili su po 2,5 boda.