Brotnjo slavilo na Babovcu u susjedskom derbiju

Nogometaši Ljubuškog jučer su u 5. kolu Druge lige F BiH – skupina Jug, u susjedskom derbiju igranom na stadionu „Babovac“ u Ljubuškom, poraženi od Čitlučkog Brotnja rezultatom 4:3.

Nevjerojatno loš „ulazak“ u utakmicu, odnosno loših 30 prvih minuta utakmice u kojima su primili tri gola, domaćini nisu uspjeli nadoknaditi u nastavku. Naime, Brotnjo je za samo šest minuta, od 21. do 27. minute, postiglo tri gola i povelo 3:0.

Mrežu Ljubušaka načeo je Luka Ćorić u 21. minuti, na 2:0 povisio je Ivan Prskalo u 24., a svojim drugim golom u 27. minuti Brotnjake je u vodstvo od 3:0 doveo Luka Ćorić.

Ljubuški je do kraja poluvremena, golom Antonia Čuljka u 38. minuti, uspio smanjiti vodstvo gostiju na 3:1.

Prednost gostiju na tri gola vraća Petar Milićević u 57. minuti. Isti igrač 16 minuta kasnije postiže još jedan gol, ali ovaj put u svoju mrežu, i tako smanjuje vodstvo gostiju na 4:2.

Nadu Ljubušacima da bi u ovoj utakmici mogli doći do boda vraća Nikola Granić golom iz jedanaesterca u 78. minuti.

Ipak, nogometaši Brotnja su uspješno utakmicu priveli kraju i ostvarili zasluženu pobjedu na Babovcu, koju su proslavili sa svojim navijačima, popularnim Grdanima.

Ljubuški je nastupio u sastavu: Antonio Brkić, Tomislav Bošnjak, Veselko Vištica, Mateo Mucić, Marin Brkić, Josip Šošić, Noah – Luka Šimić, Marko Čuljak, Nikola Granić, Antonio Čuljak i Gabrijel Puljić.

Na klupi za rezerve sjedili su: Jakov Bebek, Luka Matijašević, Jure Markić, Matej Granić, Luka Bebek, Ante Vegar, Franjo Vučić, Anđelo Brekalo i Grgo Vasilj.

U drugom poluvremenu igru su napustili Josip Šošić, Antonio Čuljak, Gabrijel Puljić, Tomislav Bošnjak i Veselko Vištica a umjesto njih u igru su ušli Luka Bebek, Grgo Vasilj, Luka Matijašević, Anđelo Brekalo i Jure Markić.

Nakon pet kola Ljubuški zauzima deveto mjesto na ljestvici sa šest osvojenih bodova.

U idućem kolu, koje je na rasporedu 24.9., Ljubuški gostuje kod Kamešnice koja je posljednja na prvenstvenoj ljestvici.

U nastavku teksta donosimo rezultate 5. kola, prvenstvenu ljestvicu i raspored 6. kola.