Poraz HKK Ljubuški na startu Prve lige HB

Današnjom utakmicom, koja se igrala u dvorani na Bijelom Brijegu, između SKK Student i HKK Ljubuški otvorena je nova sezonu u Ligi KS HB.

Domaćin, SKK Student je uvjerljivo savladao momčad Marina Bubala rezultatom 84:59, po četvrtinama (22:14,12:21,24:7 i 26:17).

Od samog početka domaći košarkaši diktirali su tempo ove utakmice, te su prvu dionicu dobili s 22:14. Ipak, u drugoj četvrtini Ljubuški se probudio, zaigrao bolje u obrani, te drugi period dobio s 21:12.

Ljubušaci su s prednošću od pola koša otišli na veliki odmor.

Treće četvrtina bila je kobna za košarkaše iz Ljubuškog kada su domaći košarkaši taj dio utakmice dobili s 24:7 i praktički već tada riješili pitanje pobjednika. Nastavili su momci Samira Lerića s dobrom igrom i u zadnjoj četvrtini, te na kraju slavili s uvjerljivih 25 koševa prednosti.

Barbarić s 16 poena, te Kuzman s 15 najučinkovitiji kod Studenta, dok su kod Ljubuškog Dugandžić i Golemac s po 13 koševa bili su bolji od ostalih.