Tomislav Brkić: Ljubušak na tronu

Iza Tomislava Brkića je izvrstan tjedan u švicarskom Gstaadu , gdje je ATP turniru serije 250, u paru s Portugalcem Fransiskom Kabralom (Francisco Cabral), stigao do do druge ATP titule u karijeri.

Brkić i Kabral su u finalu savladali nizozemsko-austrijsku kombinaciju Robina Hasea (Haase) i Filipa Osvalda (Philipp Oswald) rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Ljubušaku je to druga ATP titula, poslije prošlogodišnje iz Buenos Airesa, koju je osvojio u paru sa Srbijancem Nikolom Ćaćićem.

Tomislav Brkić rođen je 9. ožujka 1990. u Mostaru, a podrijetlom je iz Ljubuškog. Profesionalac je od 2008., a prošla godina bila je najuspješnija u njegovoj karijeri.

Osim osvojenog turnira u Buenos Airesu, igrao je finale Marbelle i polufinale Beograda, dok je na Roland Garrosu stigao do četvrtzavrđnice, ostvarivši svoj najveći uspjeh na grend slemovima.

Njegov najbolji plasman na ATP listi bilo je 37. mjesto, ostvareno u svibnju ove godine, a trenutno je 50. na svijetu.

Brkić je za prošlu godinu proglašen najboljim sportašem Grada Ljubuškog u zaista jakoj konkurenciji uspješnih sportaša iz Ljubuškog.