Poraz hrvatskih rukometašica, a na SP idu Njemice

Rukometašice Hrvatske nisu se uspjele plasirati na Svjetsko prvenstvo budući da su u uzvratnoj utakmici u Hammu izgubile od favorizirane Njemačke sa 21:25 (9:14).

Prije tri dana u prvoj kvalifikacijskoj utakmici Hrvatska je odigrala 24:24 protiv Njemačke u Koprivnici, pa će na Svjetsko prvenstvo, koje će u prosincu ove godine biti igrano u Japanu, ići Njemice.

Njemice su većinu susreta bile u vodstvu. U prvom poluvremenu najveću prednost imale su u 24. minuti (13:7), a na odmor su otišle sa pet golova viška (14:9).

I u nastavku su domaće rukometašice držale prednost, koja se kretala od tri do pet golova razlike. Hrvatice se nisu predavale, borile su se kao lavice i u 53. minuti su došle na dva pogotka minusa (19:21), ali snage za potpuni preokret nisu imale.

Kod Hrvatske najefikasnija je bila Valentina Blažević sa sedam golova, od čega je šest zabila iz sedmeraca, a Dejana Milosavljević zabila je pet pogodaka. U redovima Njemačke najbolja je bila Alicia Stolle sa šest golova.

Uvjerljivim pobjedama u obje utakmice plasman na Svjetsko prvenstvo izborile su rukometašice Mađarske, Danske i Norveške, dok je Crna Gora pobjedom protiv Češke 25:23 izborila SP zahvaljujući više golova u gostima, jer je u prvoj utakmici u Češkoj izgubila sa 24:26.