Premijer liga rukometašica: Grude i Izviđač CO vode "mrtvu" utrku

Odigrano je pet utakmica 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice, a na maksimalnom učinku i dalje su ekipe Gruda i Izviđača CO.

Gruđanke kao gošće "deklasirale" su Dubicu rezultatom 29:14. Susret je bio riješen za jedno poluvrijeme, jer je ekipa iz Gruda vodila 10:4. U nastavku su izabranice trenerice Zlate Zubac povećale prednost i stigle do petog slavlja u sezoni. Amanda Marić je bila najefikasnija s devet golova kod Gruda, a kod domaćih bolja od ostalih bila je Milica Grbić s četiri pogotka.

Rukometašice Izviđače CO su kao gošće " deklasirale" Goražde, a na kraju su slavile sa 29:18. Izabranice trenera Ivana Lovrića na poluvremenu su imale sedam golova prednosti (15:8) i već je bilo jasno da bodovi idu za Ljubuški. "Skautice" je do pobjede vodila Ana Vrančić s osam golova, dok je kod Goražda najefikasnija bila Almedina Imširović s 10.

I banjalučki Borac je bio uvjerljiv na gostovanju, a u Mostaru je "deklasirao" Zrinjski s 37:17. Majstorović, Čutuković i Bogojević postigle su po pet golova za pobjednički sastav, dok je kod Zrinjskog Milanović postigla četiri.

Rezultati: Zrinjski - Borac 17:38, Goražde - Izviđač CO 18:29, Hadžići - Jedinstvo (Brčko) 29:25, Katarina - Mira 31:43, Dubica - Grude 14:29, Jedinstvo (Tuzla) - Krivaja (6. novembra).

Poredak: Grude 15, Izviđač CO 15, Mira 12, Borac 12, Jedinstvo (Brčko) 9. Hadžići 9, Krivaja 6 (-1), Goražde 3, Dubica 3, Katarina 3, Jedinstvo (Tuzla) 0 (-1), Zrinjski 0.