Ljubušak Marinko Ševo u dresu Poreča skupio 11 obrana u EHF kupu

Poreč je odradio sjajan posao u dva susreta protiv KRAS/Volendama. Nizozemci su bili nepoznanica stoga je bio potreban oprez, a uz ozbiljan pristup hrvatski predstavnik upisao je dvije pobjede.

U prvom susretu u Poreču domaćin je slavio sa šest golova prednosti (29:23), a u uzvratu u Nizozemskoj bilo je 31:28 također za hrvatskog predstavnika.

Već do poluvremena prednost Poreča bila je povećana s obzirom da su gosti na odmoru imali vodstvo 17:14, a u nastavku susreta ta prednost je održana.

U drugom dijelu Poreč je ostao bez Mirka Petrova koji je zaradio crveni karton te Marina Sakića zbog trećeg isključenja, ali unatoč tome pobjeda nije bila pod upitnikom.

Sjajnu utakmicu odigrao je Vedran Mataija koji je postigao deset pogodaka, a pet je dodao Matija Rađaković. Marinko Ševo imao je 11 obrana.

Sljedeći protivnik za mjesec dana bit će snažni francuski Aix.