Rukometašice Izviđača u derbiju kola zaustavljene od Gruđanki

U subotu je u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigran derbi susret 11. kola  BH Telcom premijer lige u kome su se sastale rukometašice Izviđač Central osiguranja i HRK Grude.

Utakmica između, dvije prvoplasirane ekipe na prvenstvenoj ljestvici, opravdala je epitet derbija jer je protekla u veoma kvalitetnoj, borbenoj i neizvjesnoj igri.

„Skautice“ su loše ušle u utakmicu i cijelo prvo poluvrijeme bile su rezultatsko zaostatku koje je na poluvremenu iznosilo šest golova (11:17).

U drugom poluvremenu sasvim nova slika, domaće rukometašice zaigrale su borbenije i odlučne da sustignu visoku prednost Gruđanki. Malo je nedostajalo da u toj namjeri ne uspiju jer su već u 40.minuti stigle na dva gola zaostatka (18:20). Golom Ane Petrović u 46.minuti stigle su na gol zaostatka (24:25). U 52. minuti Iva Grbavac je poravnala rezultat na 29:29, ali Gruđanke su s dva uzastopna gola u 54. minuti ponovno došle do prednosti (29:31). „Skautice“ do kraja susreta uspijevaju samo u dva navrata poravnati rezultat (32:32, 57.minuta i 33:33, 58.minuta), ali u završnici se bolje snalaze gostujuće rukometašice i serijom 3:1, zasluženo dolaze do desete uzastopne pobjede.

U redovima Izviđača odličnu partiju pružila je Azra Letić s deset golova, osam golova postigla je Ana Petrović, Mateja Nosić i Marija Brkić uspješne su bile po četiri gola, dok su se u listu strijelaca po tri puta upisale Iva Grbavac i Elena Cipetić. Ivana Petrović skupila je 12 obrana.

U ekipi Gruda 15 golova postigla je Jovana Ilić, 7 je dodala Teodora Petković te 6 Lea Bošnjak. Martina Šumelj bila je uspješna 14 puta.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 11. kolo.

Ljubuški, 17.12.2022. u 19:30 sati.

RK Izviđač CO – HRK Grude 34:36 (11:17)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža),
Delegat: Milenko Turudić (Mostar).

ŽRK Izviđač CO: I. Petrović (12 obrana, 3 sedmerca), Skoko, Letić 10/3, Sivrić, Tokić, Grbavac 3, Vistorop 3, Cipetić 3/1, A. Petrović 8, Boras, Brkić 4. Trener: Josipa Petrović

HRK Grude: Šumelj (14 obrana, 1 sedmerac), Vujisić ( 1obrana, 1 sedmerac), Rašić, Miloš, Alpeza, Boban 3, Petković 7/1, Lugonjić 1, Bošnjak 6/1, Džidić, Lovrić 3, Karačić, Zubac 1, Ilić 15/7. Trener: Zlata Zubac

Isključenja: ŽRK Izviđač 18 minuta, HRK Grude 18 minuta
Sedmerci: ŽRK Izviđač 6/4, HRK Grude 12/9

Poslijednja izmjena danaPonedjeljak, 19 Prosinac 2022 12:58