Pobjedom protiv Goražda Izviđač osigurao titulu jesenjeg prvaka

Rukometaši Izviđača u okviru četrnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine u Ljubuškom su savladali ekipu Goražda rezultatom 44:37, poluvrijeme (22:17).

Ovom pobjedom “Skauti” su još jednom potvrdili kvalitet osigurali titulu jesenjeg prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od samog početka domaćini su krenuli silovito i već sredinom prvog dijela imaju šest golova prednosti, kod rezultata 13:7. Od polovine prvog dijela gosti iz Goražda se polako bude, ali to se nije puno odrazilo na igru Izviđača. Do odlaska na odmor prednost je ostala na strani domaće ekipe 22:17.

Izviđač je odlično ušao u nastavak. Serijom pogodaka u 44. minuti domaćini su bili na velikih plus dvanaest, kod rezultata 35:23. Do kraja susreta formalnost za na kraju konačnih 44:37.

Najučinkovitiji u pobjedi Izviđača bili su Milan Vukšić s deset, Vujović sa šest te Ivano Pavlović Ivano i Ćeško s po pet postignutih pogodaka.

Kod Gorađda ArminKrakonja postigao je trinaest, a Nedim Pilav šest pogodaka.

U posljednjem kolu jeseni 'Skautu' gostuju u Gradačcu.

Poslijednja izmjena danaNedjelja, 11 Prosinac 2022 11:01