Izviđač poražen u Doboju

Vrlo važnu pobjedu u 20. kolu Premijer lige upisali su rukometaši Sloge, koji su savladali Izviđač CO rezultatom 30:29.

Još uvijek aktualni prvak vodio je na poluvremenu rezultatom 18:16, ali su Dobojlije u drugom poluvremenu uspjele da preokrenu rezultat i dođu do vrlo važnih bodova kojim se, čini se, definitivno sele u mirnije vode.

Sloga utakmicu otvara vodstvom 3:1. U 16'  nakon serije 4:0 gosti po prvi put prelaze u vodstvo 7:6. Potom se igralo gol za gol sve do 24' kada je rezultat glasio 12:12. Onda „Skauti“ s dva uzastopna gola dolaze do vodstva 14:12 (26'). Tu razliku su čuvali, te na odmor otišli s prednošću 18:16.

U drugom dijelu i jedna i druga ekipa igrale su čvršće u obrani pa ja palo dosta manje golova. Ljubušaci su održavali dva gola viška do 36', zatim Danilo Ristić i Bojan Tulendić dva puta pogađaju mrežu za preokret 22:21. U 43' gosti ponovo dolaze do poravnanja rezultata 24:24. Ista situacija je u 48' kada su izabranici Dejana Vasilića imali vodstvo 27:25, ali onda serijom 3:0 gosti ponovo imaju prednost 28:27. U tim trenucima dobro je branio Milutin Bogdanović i uz veliku podršku sa tribina Sloga dolazi u   vodstvo 30:29 u  59'. U zadnjoj minuti Izviđač je krenuo u napad po izjednačenje ali nije uspio. U preostalih 35 sekundi do kraja Sloga je sačuvala rezultat i slavila.

Kod domaćih izvrstan je bio Bojan Tulendić koji je postigao deset golova, a po šest su dali Miloš Trifunović i Danilo Ristić. Kod Izviđača bolji od ostali bili su Mladen Bošković i Miloš Kos sa šest golova.

SLOGA – IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 30:29 (16:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledatelja: 300. Suci: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Nadzornik: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 8(5), Izviđač Central osiguranje 6(2). Isključenja: Sloga 4, Izviđač Central osiguranje 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović (11 obrana, 2 sedmerca), Bogdan Peštić 1, Stojanović, Đurđević 1, Tulendić 10, Stanković 4, Trifunović 6(5), Dejanović, Ristić 6, Miličević, Nemanja Peštić 2, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Herceg (10 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 3, Lukenda 3, Alilović, Kos 6, Odak 1, Dedić, Bošković 6(1), Mišetić 3, Bubalo, Šaravanja, Ivano Pavlović 3(1), Ćeško 3, Bebek 3, Muhović 1, Suljević. Trener: Toni Čolina

Poslijednja izmjena danaPonedjeljak, 28 Ožujak 2022 09:00