Poraz Hrvatske na otvaranju Eura, Mandića čeka kazna zbog plavog kartona

HRVATSKA rukometna reprezentacija je na otvaranju skupine C Europskog prvenstva izgubila od Francuske 27:22.

Napeti susret prelomljen je u 48. minuti kada je Hrvatska dobila tri isključenja.

Hrvatska je i bez Duvnjaka, Cindrića i Marića pružila dobar otpor favoriziranoj Francuskoj iako je loše započela dvoboj.

Promašili smo previše zicera

Prvenstveno zbog loše igre u napadu Hrvatska je u 19. minuti zaostajala 4:9, no sa sedam pogodaka u posljednjih 11 minuta prvog poluvremena zaostatak je do odmora smanjen na 11:13.

Niti u nastavku izabranici Hrvoja Horvata nisu se uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka, a možda i ključni trenuci dogodili su se u 48. minuti kada je Hrvatska u samo 12 sekundi "zaradila" tri isključenja. Zbog prekršaja je prvo isključen Srna, potom je zbog prigovora dvije minute kazne dobila i hrvatska klupa, a onda je grub prekršaj na Karabatiću napravio Mandić zbog kojeg je kažnjen crvenim/plavim kartonom.

Francuska je brojčanu nadmoć materijalizirala s dva gola s kojima je pobjegla na 23:19 i do kraja mirno kontrolirala utakmicu.

Hrvatska će u 2. kolu u subotu od 20.30 sati igrati protiv Srbije koja je u svom prvom nastupu svladala Ukrajinu sa 31:23.

Poslijednja izmjena danaČetvrtak, 13 Siječanj 2022 22:15