Prva pobjeda Zagreba u Ligi prvaka, Hrstić i Mandić postigli po tri gola

U utakmici osmog kola EHF rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni Zagreb ugostio bjeloruski Meshkov Brest.

Nakon boda kojeg su rukometaši Zagreba prošli tjedan donijeli kući iz Bjelorusije, ovaj put stigli su do oba pobjedom 31:24, svojom prvom u ovosezonskom izdanju Lige prvaka, nakon egala protiv Meshkova i Elveruma.

Zagrebaši su krenuli jako dobro, kako u obrani tako i u napadu te već nakon desetak minuta stigli do prednosti od četiri pogotka (8:4) natjeravši trenera gostiju Gorda na minutu odmora. Nažalost po 'Lavove', Meshkov se vraća bolji - odlučniji u napadu i čvršći u obrani pomalo smanjujući prednost domaćina. Nakon prvih 30 minuta kao i na kraju prve utakmice prije tjedan dana u Brestu – izjednačeno (14:14). Mladi Zvonimir Srna napadački je predvodio hrvatske prvake u prvom dijelu s četiri pogotka dok je kod Meshkova isto toliko puta precizan bio Slovenac Jaka Malus.

Zagreb na krilima dobre obrane predvođene Musom i Gojunom, sredinom drugog poluvremena stiže i do četiri pogotka razlike (24:20). Igralo se čvrsto s obe strane uz dosta isključenja i sedmeraca a vidjeli smo i crveni karton Francuza u redovima Meshkov Bresta Baptistea Bonnefonda nakon grubog starta na Csabi Leimeteru. Nakon toga nekoliko udaraca zaustavlja Dino Slavić, s linije sedam metara gotovo je nesavladiv Matej Mandić dok u napadu s druge strane zabija Matej Hrstić i Zagreb odlazi na, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih +5 (27:22) osam minuta prije kraja susreta.

Na kraju 31:24 uz devet pogodaka Ivana Čupića (pet sa linije sedam metara) i čak sedam Zvonimira Srne. Dino Slavić utakmicu je završio sa devet obrana dok je Matej Mandić obranio tri penala.

U sljedećem kolu u Zagreb dolazi makedonski Vardar 1961.

PPD ZAGREB – MESHKOV BREST 31:24 (14:14)

PPD ZAGREB: Slavić 9 obrana, Mandić M. 4 obrane ; Šipić, Vistorop, Čavar 1, Mandić D. 3, Klarica 1, Gojun, Srna 7, Musa, Matanović 1, Čupić 8 (5), Hrstić 3, Obranović 4, Leimeter 3, Grahovac. Trener Ivica Obrvan.

MESHKOV BREST: Saldatsenka 3 obrane, Usik 5 obrana; Bonnefond 3, Sretenović, Yurynok 1, Skube 3, Shumak 1, Baranau 2, Paczkowski, Kasparek 3, Selviasiuk, Vailupau 5 (4), Malus 6, Vranješ, Silko. Trener Daniel Gordo.

Izjave nakon utakmice:

Ivica Obrvan, trener PPD Zagreba:

Čestitke mojim igračima, zaista nije bilo lako igrati sa ovim teretom na leđima. Borili smo se do samog kraja i napokon stigli do pobjede. Imam osjećaj da smo u Brestu igrali bolje nego danas međutim krajem drugog dijela naša obrana je izgledala sjajno i to je odlučilo susret. Velika pobjeda na kraju u utakmici koja je bila daleko od lagane za ans. Ovo znači puno ali moramo nastaviti s radom i treningom, nismo još ništa učinili.

Daniel Gordo, trener Meshkov Bresta:

Dobar susret između dva podjednaka protivnika. Otvorili smo drugo poluvrijeme dobro međutim njihovi vratari su odlučili današnji susret. Duel čvrstih, jakih obrana. Težak susret za nas, morali smo se namučiti za svaki gol. Očigledno da nisam sretan s krajnjim rezultatom, puno posla je pred nama.

Matej Hrstić, igrač PPD Zagreba:

Čestitke Brestu ali i mojoj momčadi na današnjem performansu. Zaslužena pobjeda na kraju. Pobjeda je jedino što je važno na kraju ali sigurno nećemo dugo slaviti. Imam osjećaj da rastemo zadnjih par mjeseci i treba tako nastaviti.

Baptiste Bonnefond, igrač Meshkov Bresta:

Čestitke Zagrebu, sjajna defanzivna predstava s njihove strane večeras. Napravili smo previše grešaka u napadu dozvolivši im tako da povećaju prednost laganim golovima. Treba nastaviti raditi, grupa još nije gotova.