Utakmica sezone: Čudesni Ljubušak uništio nade Kiela i Duvnjaka!

Kakva utakmica Željka Muse! Koja je, lako moguće, i odredila prvaka Bundeslige.

Još jedan šok za Kiel nakon ispadanja u polufinalu Kupa. U derbiju 33. kola Magdeburg je u svojoj dvorani srušio dosad vodeće Duvnjaka i ekipu s 34-33, a Musa je odigrao možda i najbolju utakmicu uopće za Magdeburg, iz kojeg uskoro odlazi prema PPD Zagrebu.

Junak hrvatske pobjede nad Norveškom u polufinalu lanjskog Eura zabio je Kielu osam golova uz samo jedan promašaj. Jasno, i krpao tradicionalno sve u obrani. Kao da mu je 25, a ne 35...

Magdeburg je sredinom drugog poluvremena vodio 26-20, Kiel se približio u završnici na jedan razlike, ali Bezjak je u zadnjoj minuti sve riješio. Osam je golova, poput Muse, zabio i Magnussen, kao i Dahmke i Ekberg za Kiel. Kapetan Duvnjak pogodio je triput. Thulin je na golu domaćina imao 15 obrana.

Pet kola prije kraja sada vodi Flensburg s bodom više od Kiela i uz puno bolji raspored. Ide u Stuttgart, Nordhorn i Erlangen, a dočekuje Füchse i Balingen. Kiel ima kod kuće Lemgo i Göppingen, a u gostima Minden, Ludwigshafen i u zadnjem kolu Löwen.