Sloboda pobijedila Izviđač CO i plasirala se u finale Kupa BiH

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su danas u dvorani Mejdan pobijedili aktualnog prvaka, ekipu Izviđača CO iz Ljubuškog, rezultatom 29:25, poluvrijeme (15:14).

Susret u Mejdanu protekao je u izjednačenoj igri u prvom poluvremenu. Češće su "Skauti" bili u vodstvu od gola do dva, ali su “crveno-crni” strpljivom igrom i uz veliku potporu vratara Dražena Stojanovića riješili u svoju korist prvih 30' susreta, bilo je (15:14).

U nastavku su izabranici Tonija Čoline preokrenuli rezultat na (18:20) u 38' utakmice, a nakon toga slijedi čvršća, na granici grubosti, igra domaćih u fazi obrani, što je brzo dovelo do izjednačenja na (20:20).

Nakon toga mladi igrači Izviđača polako posustaju, a domaći koriste ono što im je ponudila tako režirana utakmica. Najprije je s dva gola sa sedam metara Edin Klis donio prednost Slobode od (22:20), da bi Suhonjić u 47' utakmice prednost digao na +3 (23:20).

Pitanje pobjednika je riješeno u 56' minuti utakmice kada je na semaforu pisalo (28:24), a točku na “i” postavio je Suhonjić golom za konačnih 29:25.

Slobodu je do pobjede predvodio nevjerovatni Edin Klis s trinaest pogodaka, pratio ga je Ovčina koji je postigao šest golova, dok se Emir Suohnjić pet puta upisao u listu strijelaca.

Kod Izviđača MilanVukšić je zabio pet golova, po četiri gola su dali Mladen Bošković i Domagoj Alilović.

Finalni susret Sloboda – Vogošća Poljine Hills igra se u nedjelju u Mejdanu od 16.30 sati, uz direktan prenos na BHT1.

Poslijednja izmjena danaSubota, 29 Svi 2021 20:31