U posljednjem kolu Premijer lige rukometašice Izviđač CO ostvarile pobjedu

U posljenjem 22. kolu Premijer lige za rukometašice Izviđač CO je na domaćem parketu savladao ekipu ŽRK Goražde rezultatom 29:24, poluvrijeme (18:13).

Gošće iz Goražfa su držale rezultatski "egal" sve do 18' utakmice kada je bilo (10:10). Nakon toga furiozna igra domaćih rukometašica, koje serijom (8:3) dolaze do visoke prednosti na poluvremenu utakmice.

U 42' utakmice bilo je (23:14) za "Skautice", a u 55' utakmice (28:19). Gošće serijom (5:1) u posljednjih pet minuta susreta dolaze do pristojnog poraza od 29:24.

Kod domaćih rukometašica najbolja Ana Petrović s osam golova, a po pet su postigle Grbavac i Stamatović. Kod Goražda bolja od ostalih je bila Anđela Delić sa sedam golova, a šest je dodala Monika Išpanović.

Ovom pobjedom "Skautice" su osigurale šesto mjesto na ljestvici, a Goraždanke ispadaju iz Premijer lige.

Poslijednja izmjena danaSubota, 15 Svi 2021 16:08