Novi gostujući poraz Izviđača CO

U utakmici 10. kola Premijer lige BiH večeras je Konjuh na svom terenu savladao Izviđača CO iz Ljubuškog rezultatom 26:25, poluvrijeme 16:12 za domaćina.

Susret su bolje otvorili gostujući rukometaši koji već u četvrtoj minuti susreta imaju tri gola prednosti kod rezultata 0:3. Nakon time outa trenera domaće ekipe Jasenka Omerefendića, već u devetoj minuti domaćini dolaze do poravnanja rezultata 4:4.

U narednih nekoliko minuta igralo se gol za gol a u 22. minuti susreta Konjuh dolazi do prve značajnije prednosti od dva gola razlike 11:9.

Do kraja prvog dijela popularni Stolari povečali su prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:12.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra gostujuće ekipe koja do sredine drugog poluvremena serijom 2:8 stiže do preokreta rezultata 18:20. Ipak boljom igrom u posljednjih deset minuta susreta domaćini su uspjeli slaviti sa na kraju konačnih 26:25.

Konjuh su do pobjede vodili Hamzić Kemal sa šest, Dautović Sead i Hajdarevič Eldin s po četiri postignuta pogotka.

U redovima Izviđača najefikasniji su bili Kos Miloš s pet te Alilović Domagoj i Vukšić Milan s po četiri postignuta pogotka.

U ostalim susretima postignuti su slijedeći rezultati:

• Iskra-Vogošća 24:23
  • Sloga Doboj-Maglaj 31:26
  • Krivaja-Gračanica 28:28
  • Sloboda-Derventa 44:26
  • Borac-Leotar 38:31

Na čelu ljestvice je ekipa Sloge Doboj sa 18, Borca iz Banja Luke ima 16 bodova, a toliko ima i Izviđač CO.

Zbog pandemije COVID-19 i utakmica Kupa Europe, nisu odigrani svi susreti, tako da je raspored ekipa na ljestvici nepotpun.

Konjuh s večerašnjom pobjedom i dvije utakmica manjka ima 7 bodova te dijeli deseto mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Ljestvica: Sloga (D) (-1) 18, Borac (-2) 16, Izviđač 16, Sloboda (-2) 12, Krivaja 11, Vogošća (-1) 9, Lokomotiva (-2) 9, Gračanica (-2) 8, Leotar (-3) 7, Konjuh (-2) 6, Sloga (GV) (-4) 6, Maglaj 6, Iskra (-1) 4, Slavija (-4) 2, Derventa 2, Bosna (-4) 0.

Poslijednja izmjena danaNedjelja, 22 Studeni 2020 14:44