|Druga lige FBiH - skupina jug| NK Ljubuški nastavio negativan niz

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 5. kola Druge lige FBiH, skupina Jug.

U Ljubuškom NK Ljubuški, koji je pri dnu ljestvice, je ugostio NK Troglav, koji je na drugom mjestu, već u 2. minuti Mihael Šakić je doveo goste u prednost, 0:1, u 14. minuti Vidović je povećao na 0:2.

Lider Kruševo, 10 bodova, kao domaćin ugostio je NK Brotnjo, u 30. minuti Jurić je pogodio za 0:1, osam minuta kasnije, Planinić je poravnao na 1:1, u 68. minuti gosti su ponovo stekli prednost u 68. minuti golom Čuljka za 1:2, u 83. minuti Grle je svojim golom postavio konačnih 2:2.

NK Grude su ugostile ekipu NK Stolac, u 19. minuti Stjepan Mikulić je doveo domaće u prednost 1:0, početkom drugog poluvremena Stanković je u 46. minuti izjednačio na 1:1, što je krajnji rezultat.

U Podhumu kod Livna NK Kamešnica je igrala sa ekipom NK Višići, u 30. minuti Jozić je doveo domaće u prednost od 1:0, pet minuta kasnije, Omazić je povećao prednost na 2:0.

Trećeporedani sastav Međugorja za suparnika je imalo FK Klis, u 23. minuti Sabljić je doveo domaće u od 1:0, što je i konačni rezultat.

U Bijelom Polju fenjeraš UŠS Fortuna, je ugostila NK Ramu, koja je pobjedila rezultatom 2:5,

NK Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja je ugostila FK Turbinu, koja je već u 1. minuti golom Berića stekla prednost 0:1.

NK Neum je bio domaćin ekipi NK Čapljini, ovaj susret je završen 0:0.

Mostar : NK Kruševo – NK Brotnjo 2:2 (Planinić 38’ Grle 83'/Jurić 30’ Čuljak 68’)

Grude : NK Grude – NK Stolac 1:1 (Mikulić 19'/ Stanković 46’)

Podhum : NK Kamešnica – NK Višići 0:0

Međugorje : NK Međugorje – FK Klis 1:0 (Sabljić 23’)

Bijelo Polje : UŠS Fortuna – NK Rama 2:5 (Ivić 3x, Babić i Jurčić po 1 gol )

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Troglav 0:2 (Šakić 2’ Vidović 14’)

Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga – FK Turbina 0:1 (Berić 1’)

Neum : NK Neum – NK Čapljina 0:0