NK Ljubuški pregazio Neum rezultatom 5:1 (0:0)

U 8. kolu Druge lige F BiH – skupina Jug nogometaši Ljubuškog su gostovali u Neumu kod istoimenog domaćina i u najboljoj predstavi dosadašnjeg dijela sezone slavili s uvjerljivih 5:1.

Veličina pobjede ogleda se i u tome što se momčad Neuma prije ovog susreta nalazila ispred Ljubuškog na prvenstvenoj ljestvici – držali su sedmo mjesto na ljestvici i imali 10 bodova iz šest utakmica, dok su Ljubušaci bili na 10. mjestu i imali 8 bodova iz sedam utakmica.

Zanimljivo je i to što je svih šest golova palo u drugom poluvremenu, u prvom poluvremenu mreže su mirovale i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Golijadu je otvorio Antonio Čuljak s dva gola, u 57. i 60. minuti. Na 3:0 povisio je Nikola Granić u 72. minuti. Na 3:1 smanjio je u 79. minuti Ante Vujnović, igrač koji je 11 minuta ranije ušao s klupe. Samo minut kasnije, na 4:1 povisio je Gabrijel Puljić. Konačni rezultat 5:1, postavio je Stanko Mišetić, koji je kao i strijelac za domaće Vujnović, 11 minuta ranije ušao u igru s klupe Ljubušaka.

Ljubuški je nastupio s istih 11 igrača u prvoj postavi kao u prošloj utakmici protiv Rame na Babovcu: Antonio Brkić, Tomislav Bošnjak, Veselko Vištica, Marin Brkić, Noah – Luka Šimić, Marko Čuljak, Nikola Granić, Antonio Čuljak, Gabrijel Puljić, Luka Bebek i Franjo Vučić.

Na klupi za rezerve sjedili su: Jakov Bebek, Mateo Mucić, Josip Šošić, Bože Milas, Stanko Mišetić, Ilija Vego i Grgo Vasilj.

U drugom poluvremenu umjesto Noaha – Luke Šimića, Marka Čuljka, Luke Bebeka, Franje Vučića i Nikole Granića u igru su ušli Grgo Vasilj, Josip Šošić, Bože Milas, Mateo Mucić i Stanko Mišetić.

Nakon 8. kola Ljubuški se nalazi na 6. mjestu prvenstvene ljestvice s 11 osvojenih bodova.

U Idućem kolu, koje je na rasporedu 11. listopada, momčad Ljubuškog je slobodna.

U nastavku pogledajte rezultate 8. kola, prvenstvenu ljestvicu i raspored 9. kola:

08.10. – 15:00