Ljubuški i Troglav na Babovcu odigrali bez golova

Odigrani su svi susreti 23. kola Druge lige FBiH, skupina Jug, ovo kolo subotnjim utakmicama su otvorili NK Kruševo koje je savladalo Grude 3:0, Salko Jazvin je postigao dva gola i Čule 1, za pobjedu domaćeg sastava, dok su Čapljina i jablanička Turbina odigrali miroljubivo, 1:1 (Tomičić i Keskin ).

Na nedjeljnim utakmice Klis je ugostio čitlučko Brotnjo i u 18. minuti golom najboljeg strijelca lige Aida Kudre Klišani su stekli prednost 1:0, u 33. minuti Miličević je izjednačio na 1:1. U 46. minuti Azer Kozić je postigao gol za 2:1. U 62. minuti Habibija je povećao na 3:1. U 84. minuti Muamer Vila je povećao na 4:1, da bi Prskalo u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačnih 4:2

NK Ljubuški i Troglav 1918 su odigrali bez golova, 0:0.

Stolac je ugostio gornjovakufsku Slogu i već u 5. minuti golom Roberta Stankovića stekao prednost 1:0, poravnao je Glavaš u 18. minuti,1:1, da bi Stanković postigao još dva gola, 41. i 43. minuti, 3:1, a Petar Stanković je u 50. minuti povećao na 4:1 .

Višići su bili domaćini Rami koja je u prvom poluvremenu stekla prednost od 0:3, Budimir 20. Zadić 22. i Dedić 33. da bi Čerkez u 39. minuti smanjio na 1:3 .

Kamešnica je ugostila Neum i golom Stipića u 80. minuti savlada goste iz Neuma, 1:0.

Rezultati,

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Troglav 1918 0:0 .

Mostar : NK Kruševo - NK Grude 3:0 ( Čule 41' Jazvin 64 ' 73 ' ).

Stolac : NK Stolac - NK Sloga 4:1 (R . Stanković 5 ' 41 ' 43 ' P. Stanković 50 ' / Glavaš 18 ' ).

Čapljina : NK Čapljina - FK Turbina 1:1 ( Tomičić 60 ' / Keskin 54 ' ) .

Buturović Polje : FK Klis - NK Brotnjo 4:2 ( Kudra 18 ' Kozić 46 ' Habibija 62 ' Vila 84'/ Miličević 33 ' Prskalo 90+2 ' ).

Višići: NK Višići - NK Rama 3:5 (Čerkez 39 ' Knežević 44 ' 88 ' / Budimir 20 ' 50 ' Zadrić 22 ' 90+2 ' Dedić 33 ' ) .

Podhum, Livno : NK Kamešnica - NK Neum 1:0 (Stipić 80 ' ) .