NK Ljubuški polusezonu okončao sa stopostotnim učinkom

Natjecanje Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine, skupine Jug proteklo je u znaku Nogometnog kluba Ljubuški.

U prvom dijelu sezone Druge lige FBiH, skupina Jug NK Ljubuški je sve utakmice riješio u svoju korist te osvojio maksimalnih 36 bodova.

Ljubušaci imaju najbolji napad i obranu lige jer su na 12 odigranih utakmica postigli 46 pogodaka, a primili svega tri.

Jedino su FK Bjelopoljac, HNK Rama i HNK Sloga uspjeli pogađati protiv ekipe Ljubuškog, a napadači jesenjeg prvaka su najučinkovitiji bili u 2. i 10. kolu kada su na gostovanju kod HNK Neum i HNK Stolac upisali pobjede od 0:6.

Ove jeseni za NK Ljubuški nastupalo je 25 igrača, a prosjek godina istih bio je 22,67 godina. Najviše minuta po utakmici sakupio je kapetan Vinko Lauc - 929 minuta u 11 odigranih utakmica.

Prvi strijelac ekipe je Nižić Luka koji je postigao 12 zgoditaka, dva manje od najboljeg strijelca Druge lige Jug Ivić Josipa iz HNK Rama.

NK Ljubuški drugi dio sezone Druge lige FBiH, skupina Jug, koji počinje 13/14. ožujka 2021. godine, čeka sa 13 bodova prednosti u odnosu na drugoporedanu FK Turbina Jablanica.